Wpis z mikrobloga

Liberalny (xD) prezydent Francji otwarcie dehumanizuje ludzi i uznaje, że tylko zamordyści jak on, są prawdziwymi obywatelami Francji. Jak to człowiek, który chwalił przywódcę nazistowskiego Vichy, chce wkurzyć ludzi przez jak największe ograniczenie dostępu do życia społecznego:

Prezydent Francji Emmanuel Macron w wywiadzie dla "Le Parisien" stwierdził, że choć nie będzie nikogo szczepić siłą, "naprawdę chce wkurzyć niezaszczepionych przez jak największe ograniczenie ich dostępu do życia społecznego.

Macron wyraźnie zaznaczył, że jego celem jest uciskanie mniejszości, która nie chce przyjąć szczepionki. Macron powiedział również w wywiadzie, że antyszczepionkowcy "podważają trwałość narodu" i że ich nieodpowiedzialność oznacza, że "nie są już obywatelami"


Kiedy debata w parlamencie europejskim na temat dehumanizacji ludzi rzez Macrona i tego, że dyskryminuje ludzi? Wystarczy w jego wypowiedzi zamienić słowo niezaszczepiony na Żyda czy geja i wtedy segregacja byłaby krytykowana rzez UE ¯\_(ツ)_/¯

#koronawirus #covid19 #szczepienia #4konserwy #konfederacja #lewackalogika #bekazlewactwa #francja
Pobierz
źródło: comment_1641662145NUZHgvDNszAZh94oDqdGPA.jpg
  • 21
@Roger_Casement: Po co to odniesienie do Vichy w takim niepasującym kontekście? Za czasów rządu Vichy Francuzi mieli więcej wolności niż dziś, i nie byli narażeni na tyle niebezpieczeństw i problemów jak obecnie (masowa imigracja niszcząca naród francuski, obostrzenia covidowe niszczące życie codzienne ludzi)...
@Roger_Casement: Tyfus plamisty był znacznie groźniejszy od covida. Sami Żydzi również byli groźni dla Polaków, Niemców i innych Europejczyków - nie tylko przez niehigieniczny styl życia i przenoszenie tyfusu... Obwieszczenie Kreishauptmanna Volkmanna było w swoich czasach słuszne. Dzisiejsze obostrzenia covidowe są czymś zupełnie innym, są niesłuszne i wyłącznie szkodliwe.
ciekawe bo nie zauważyłem nic takiego. Tak mówili w TVP?


@PiotrFr: Nie oglądam TVP prawie wcale, więc nie wiem czy tak mówili. Wiem to z innych źródeł, ze statystyk i od samych Francuzów. Mieszkasz we Francji?
@Reginleif:

Mieszkasz we Francji?

Od 14 lat. Ale ja nie mieszkam w Paryżu, więc nic mnie nie obchodzi. Imigracja we Francji była zawsze. A od początku 2020 moje życie nic się nie zmieniło. Wszystko po staremu, dzieci cały czas chodzą do szkoły itp. A jak w Polsce?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale ja nie mieszkam w Paryżu, więc nic mnie nie obchodzi.


@PiotrFr: czyli ograniczasz sobie perspektywę do czubka własnego nosa i nawet nie jest ci wstyd to przyznać. Ale problemy naszych czasów w końcu dotkną ciebie i twoje dzieci.

Imigracja we Francji była zawsze.


@PiotrFr: Nie zawsze była to imigracja na taką skalę jak w ostatnich dekadach. Nawet jedna trzecia dzieci we Francji ma pochodzenie pozaeuropejskie, co to oznacza? Albo
@Reginleif:

@PiotrFr: czyli ograniczasz sobie perspektywę do czubka własnego nosa i nawet nie jest ci wstyd to przyznać

xD zjeździłem cała Francję więc co nie co wiem. I jeśli uważać Paryż za całą Francję to jest raczej patrzenie na czubek własnego nosa

Nie zawsze była to imigracja na taką skalę jak w ostatnich dekadach

Nie zawsze? Dobre sobie. Dlaczego większość wielkich Polaków mieszkało we Francji? Wiesz ilu ludzi z Polski
@Ordo_Publius: mnóstwo ludzi nie wykonuje poprawnie swoich obowiązków obywatelskich, nie sprząta po sobie w lasach, źle parkuje, łamie przepisy, nie głosuje, a jakoś ich się nie dehumanizuje.
@Reginleif: a i jeszcze przez cały ten czas do każdego lekarza jakiego sobie nie wymyślę ide w ciągu tygodnia lub dwóch. Tak samo z zabiegami i operacjami. Publicznie nie prywatnie. Tak nam źle w tej Francji jest( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zawsze? Dobre sobie. Dlaczego większość wielkich Polaków mieszkało we Francji? Wiesz ilu ludzi z Polski przyjechało? Co 10 Francuz ma polskie korzenie.


Ale dawniej imigracja nie miała tak ogromnej skali jak w obecnych czasach. A Polacy to spokrewniony z Francuzami naród europejski, kompatybilny z francuskim charakterem genetycznym i kulturowym. Potomkowie tych Polaków mogli się we Francji zasymilować, nie niszcząc cech miejscowej populacji. Obecni imigranci - Afrykańczycy to przedstawiciele innej rasy, co
Pobierz
źródło: comment_16416847309fiXnzHuRLrhI2AEuI2Y3B.jpg