Wpis z mikrobloga

@Velani: też wszystko zależy co bedzie do zrobienia:
1) czy toaleta jest razem czy osobno?
2) ciepła woda z piecyka czy z sieci?
3)elektryka
4)czy woda do kuchni jest z osobnego pionu
Te i wiele innych rzeczy wpłynie ostatecznie na wysokość robocizny ale to można tylko ocenić na pomiarze :)
  • Odpowiedz
@Velani: to myśle że 6.5-7 tys za robocizne zapłacisz takie ceny ja na nie nic nie poradze. na materiał budowlany(płyty,kleje,tynki,woda,hydraulika...) wydasz w granicach 3-3,5 tys Reszta płytki,fugi,kabina wc i #!$%@? należą do ciebie :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Velani: płytki w fajnych cenach są w nexterio za Castoramą. Kupowaliśmy ostatnio gres do mojej łazienki na podłogę wyszło jakies 30zl m² na ściany poszedł Paradyż te były droższe 50-60z metra już nie pamiętam. Kabina same szkło 1.5k brodzik 400. Piec 1k. Jak coś to pytaj o ceny bo jestem na bieżąco. Dodawałem już wpisy o moim remoncie ;)
  • Odpowiedz
@Velani: Jestem przed rozpoczęciem remontu łazienki 3,5 m2 w bloku z wielkiej płyty.
Fachowiec - 8,2k zł - kompleksowe wykończenie łazienki + przerobienie hydrauliki i wyprowadzenie jej do kuchni (jeden pion),
Materiały widoczne gołym okien - 13,5 k zł - w tym gres ponad 6,5 k zł (on jeszcze jest do kuchni i przedpokoju), kabina prysznicowa 3,2 k zł, brodzik, zestaw prysznicowy, toaleta podwieszana
Materiały niewidoczne (kleje etc.) to już kupuje
  • Odpowiedz
@Velani: Zmobilizowałeś mnie do wyciągnięcia kosztów samej łazienki z faktur i kosztorysów. Nie są to złote kible i klamki, ale porządne jakościowo produkty. 6,5 m2, na ścianach płytki z Porcelanosy, kible i umywalki Catalano, baterie i zestawy podtynkowe Noken. Lustro i półki na zamówienie, oświetlenie Labra, meble na wymiar. Dojdzie jeszcze koszt blatu, ale zamawiany razem z kuchnią, wiec w sumie nie wiem ile by sam do łazienki kosztował, pewnie z
Drmscape2 - @Velani: Zmobilizowałeś mnie do wyciągnięcia kosztów samej łazienki z fak...

źródło: comment_1641734380QaNEhwwGaJkFJFRr021k2O.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
xD co tam tyle kosztuje?


@nietolerancja: nie ma czegoś takiego jak górna granica kosztów wykończenia. Weźmiesz ładniejsze, lepsze jakościowo materiały i wyposażenie i koszty rosną. Kupując materiał w marketach budowlanych można się zmieścić w 20-25k, ale za jakość i design się płaci.
  • Odpowiedz