Wpis z mikrobloga

Załóżmy że pracujesz na seniorskim stanowisku po stawce bliskiej sufitu w branży.
Ile % przebitki w stawce musiałbyś dostać żeby wziąć stanowisko Lead/CTO/itd. w dużej organizacji żeby zrekompensować dodatkowe obowiązki, stres, potencjalne oncalle?


#programista15k #pracait #programowanie

Ile % przebitki względem dobrej seniorskiej wypłaty?

  • 10-20% 1.2% (3)
  • 20-30% 8.7% (21)
  • 30-40% 21.1% (51)
  • 40-50% 14.9% (36)
  • 50-60% 13.2% (32)
  • 60-70% 6.2% (15)
  • 70-80% 5.0% (12)
  • 80-90% 2.5% (6)
  • 90-100% 7.0% (17)
  • > 100% 20.2% (49)

Oddanych głosów: 242

  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@villager: przeciez to indywidualne. Jak masz ambicje na Lead/CTO to i za 10% idź a później cie wezma za 30-40 i 100% wiecej. Chyba ze czujesz na silach krzyknąć 20-30% to krzyknij tyle, albo ile dasz rade.

Jak cie dodatkowe obowiazki stresuja i przytlaczają to zostań na seniorze, albo krzyknij jakies zaporowe 100-200%. Dobrostanem psychicznym się nie kupczy.
@villager: Jeśli naprawdę jesteś seniorem, dodatkowe obowiązki, stres, i weekendowe oncalle to dla Ciebie i tak normalność ( ͡° ͜ʖ ͡°) W wielu firmach to właśnie seniorzy trzymają wszystko na swoich barkach, a architekci / leadzi / CTO są oderwani od rzeczywistości.
Ile % przebitki w stawce musiałbyś dostać żeby wziąć stanowisko Lead/CTO/itd. w dużej organizacji żeby zrekompensować dodatkowe obowiązki, stres, potencjalne oncalle?


@villager: Jestem już na tym etapie kariery IT, że tyle się stresowałem, byłem u psychiatry, miałem problemy przez deadline'y, presję że dojrzałem do tego, że żaden hajs mi nie wynagrodzi spokoju na psychice i zdrowia psychicznego. Wolę aktualnie być programistą na UOP zarobić trochę mniej, ale spać spokojnie i później
Jak masz ambicje na Lead/CTO to i za 10%


@Ziom166: ten etap od dłuższego czasu mam już za sobą, wymiksowałem się z tego i od tego czasu stawka mocno w górę a zakres obowiązków mocno w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego nie ma szans żebym wziął kluczowe stanowisko za frajer.

Ale nadal jestem otwarty na to żeby wziąć bardziej "stresujące" stanowisko w przyszłości za odpowiednią przebitkę,
Jestem już na tym etapie kariery IT, że tyle się stresowałem, byłem u psychiatry, miałem problemy przez deadline'y, presję że dojrzałem do tego, że żaden hajs mi nie wynagrodzi spokoju na psychice i zdrowia psychicznego


@jaca_66: trzeba mieć wywalone. Ja jako lead się jakoś stresuje, chociaż bez przesady, natomiast rodzina jest dla mnie najważniejsza i po 17 mówię sajonara. Ok, chodzi po głowie czasem jak jest jakieś rozwiązanie do przemyślenia, ale
@programista15cm: > Chyba że duża organizacja nazywasz 50 osób.

@programista15cm: może być i 50-100 osobowa jeśli zarabia dobry hajs, bo i takie są ;) zresztą ja chyba własnie bardziej patrze przez stosunek pensji CTO do tego ile firma zarabia albo dostała finansowania, niż stricte względem ilości pracowników
@programista15cm: no i chyba bardziej mi chodzi o sytuacje gdzie firma szuka kogoś kto wezmie role Leada/CTO w nowym startupie z dużym finansowaniem VC, niż sytuacje gdzie jest rekrutacja bo odszedł CTO Google ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo to jest częstsza sytuacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
CTO spółki z wig20 to 50k najmniej plus benefity ofc

@programista15cm: tak mało?

Ja właśnie tego nie rozumiem. Skoro da się pracować za 25-30k jako senior w pracy w której jest niska odpowiedzialność, mało roboty, 8h i nara, ewentualnie raz na 3 miesiące poza godzinami jakaś tam prezentacja.
To po cholerę praca w której masz stres X5, zaangażowanie X2. To już lepiej wziąć druga robotę za 25-30k i masz też lajtowo
@villager: gdyby mi to zaoferowano to bym się nie zgodził. Fajnie że większa pensja i prestiż ale zdrowie psychiczne i spokój ducha jest bezcenne. Nawet kasa nie rekompensuje dodatkowego stresu. Zależy jaka robota, nikt nie zna Twojej specyfiki pracy. Osobiście przestałem gonić za pieniędzy na rzecz swoich hobby (od kiedy broda mi zaczęła siwieć a jestem ledwo po 30)
@kutafonixor: Mam podobne myślenie do Twojego, niestety branża IT jest pełna jegomościów gdzie każdy chce pokazać, że to on jest najbardziej zaangażowany, najambitniejszy, zrobi najwięcej i najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najczęściej są to samotni goście z rodzin rolniczych, robotniczych co myślą że przez #!$%@? jako korpo-szczurex w Sprintach jest jedyną drogą do zaspokojenia swojego "ego".
@jaca_66: No i to jest właściwe podejscie. U mnie w grupie w korpo są ludzie którzy się sami "zdegradowali" z pozycji managera np bo stwierdzili że maja dosc stresu itp i chca sobie zwyczajnie klepac robote i miec wywalone jajca. Domy pospłacali, dzieci odchowane i teraz sobie chcą klepać.

Awans na stanowisko decyzyjne przysłowiowe to zawsze ryzyko i trzeba być swiadomym tego na co sie piszemy i co wazniejsze - czy
@zibizz1: @programista15cm:

CTO spółki z wig20 to 50k najmniej plus benefity ofc


od pewnej kwoty nie opłaca się zarabiać w gotówce lepsze są akcje, bo jest lepsze pole do optymalizacji, jak te benefity to np. pakiety akcji za osiągnięcie celów / metryk, to może się okazać że kilka razy tyle ma w akcjach

nawet w FANG im wyżej jesteś tym wzrost gotówki mniejszy procentowo, ale za to więcej $$$ w