Wpis z mikrobloga

Załóżmy że pracujesz na seniorskim stanowisku po stawce bliskiej sufitu w branży.
Ile % przebitki w stawce musiałbyś dostać żeby wziąć stanowisko Lead/CTO/itd. w dużej organizacji żeby zrekompensować dodatkowe obowiązki, stres, potencjalne oncalle?


#programista15k #pracait #programowanie

Ile % przebitki względem dobrej seniorskiej wypłaty?

  • 10-20% 1.2% (3)
  • 20-30% 8.7% (21)
  • 30-40% 21.1% (51)
  • 40-50% 14.9% (36)
  • 50-60% 13.2% (32)
  • 60-70% 6.2% (15)
  • 70-80% 5.0% (12)
  • 80-90% 2.5% (6)
  • 90-100% 7.0% (17)
  • > 100% 20.2% (49)

Oddanych głosów: 242

  • 29
  • Odpowiedz
Bo lepiej robic cos co nas nie stresuje za mniej niz faktycznie za 50% wiecej stresowac sie 24/7 rzeczami ktore juz od nas nie zaleza ( bo robi je ktos inny dla nas ).


@10minuteman: oczywiście, że w takiej sytuacji który robić za mniej i się tyle nie stresować, się nie każdy się aż tak stresuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@programista15cm: no jasne że ktoś może mieć stres jak musi z łóżka wstać i iść do sklepu po bułki a dla innego brak kasy na koncie na wypłaty dla ponad 100 pracowników to tylko kolejne wyzwanie, które na pewno da się jakoś rozwiązać.
  • Odpowiedz
@programista15cm: co Ty gadasz że jestem paranoikiem??? Skończ mnie obrażać. Żadnego stresu nie mam tylko mam przykre doświadczenia jak Scrum Master #!$%@?ł mnie i moich kolegów programistów w kontraktornii abyśmy dowozili na czas deadlinu w korpo. Stosował zagrywki takie że robiliśmy za darmo nadgodziny
  • Odpowiedz
od pewnej kwoty nie opłaca się zarabiać w gotówce lepsze są akcje, bo jest lepsze pole do optymalizacji, jak te benefity to np. pakiety akcji za osiągnięcie celów / metryk, to może się okazać że kilka razy tyle ma w akcjach


@Jaslanin: tylko w polsce, bo w US/UK te akcje potrafią być #!$%@? opodatkowane rzędu ~ 40% nawet. nie mówie o takich wałach jakie robi Musk z tymi akcjami bo
  • Odpowiedz
ten etap od dłuższego czasu mam już za sobą, wymiksowałem się z tego i od tego czasu stawka mocno w górę a zakres obowiązków mocno w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego nie ma szans żebym wziął kluczowe stanowisko za frajer.

Ale nadal jestem otwarty na to żeby wziąć bardziej "stresujące" stanowisko w przyszłości za odpowiednią przebitkę, której póki co jak sobie to obliczam to raczej mi nikt
  • Odpowiedz