Wpis z mikrobloga

Co myślicie o studiach magisterskich w branży #it ? Niedługo kończe inżynierke i pracuje już na część etatu w #programowanie i się zastanawiam czy byłby jakiś profit z tego, spotkał się ktoś może z tym żeby jakaś firma na stanowisko wymagała magistra i inżynier nie był wystarczający?

#studbaza
  • 5
@Gladias: Ja zrobiłem zaocznie inżyniera i magistra, jednocześnie pracując przez ten czas normalnie na etacie (po inżynierskich już jako programista) bo szkoda mi było czasu i pieniędzy na dzienne. Inną kwestią jest to, że wydaje mi się iż 10 lat temu to firmy patrzyły na to czy ktoś ma wyższe techniczne.

Co do pytania to czy po prawie 10 latach pracy w IT mi się przydały? Gdybym chciał być cały czas
czy byłby jakiś profit z tego, spotkał się ktoś może z tym żeby jakaś firma na stanowisko wymagała magistra i inżynier nie był wystarczający


@Gladias: nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale podejrzewam, że niektóre firmy mogą mieć np. wymagania związane z przetargiem dotyczące ilości pracowników w projekcie/firmie o danym minimalnym wykształceniu (nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale wyobrażam sobie, że na państwowych przetargach może być to możliwe). Niektóre