Wpis z mikrobloga

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to jeśli głosowałeś na KO zamiast na jakąś mniejszą partię, która się nie dostała, to tak naprawdę zagłosowałeś na PiS.


@Wykopaliskasz: no nie, KO ma realną szansę na przejęcie władzy, więc albo nie zrozumiałeś, albo nie chcesz rozumieć.


Żeby się dostać do sejmu, trzeba mieć minimum 5%. Te kilka % dla dowolnej małej partii, których zabrakło jej, żeby przekroczyć próg wyborczy, dałoby jej w przeliczeniu więcej mandatów, niż te kilka % dla KO (w taj sytuacji,
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: typowy pisior jest typowy.
Właśnie zrobiłeś to o czym napisałem. Powiem, że PiS jest zły, a Ty mi wyskakujesz, że Tusk gorszy.
Nikt nie ma takiej obsesji na punkcie Tuska, jak wyborcy pisu. Nawet sam Tusk nie ma takiej obsesji na własnym punkcie jak twardy elektorat.
Od publicznej tv wymagam czegoś więcej niż tylko plucia na Tuska i chwalenia swoich czempionów.
  • Odpowiedz
no nie, KO ma realną szansę na przejęcie władzy, więc albo nie zrozumiałeś, albo nie chcesz rozumieć.


@biesy: Ty się odnosisz do "realnych" nadziei, a ja się odnoszę do ostatecznych wyników i sondaży, które pod tym względem się potwierdziły. Zobacz sobie na przykład na Konfederację - ledwie 6% dało jej 11 mandatów. Gdyby zgodnie z sondażami Konfederacja dostałaby 4%, to by się nie dostała, a większość mandatów przejąłby PiS.

Te kilka procent to WCHUJ dużo głosów, nieosiągalne dla partii bez struktur. Przekonał się o tym boleśnie np. Gwiazdowski.

A co się dostało do sejmu? Plankton PSL, oportunista Ciastek i dziwna hybryda lewicy z sojową lewicą
  • Odpowiedz
Zobacz sobie na przykład na Konfederację - ledwie 6% dało jej 11 mandatów. Gdyby zgodnie z sondażami Konfederacja dostałaby 4%, to by się nie dostała, a większość mandatów przejąłby PiS.


@Wykopaliskasz: konfederacja to akurat powinna zniknąć z polskiej sceny politycznej; jest rakiem, którego Polska dostała jako sumę patologii najróżniejszych skrajnych środowisk.
  • Odpowiedz
@biesy: 2 boiska piłkarskie gorszego! Miał 4 skrzydła zamiast dwóch i zamiast śmiesznym koniem-gamerem, był smokiem! Powtarzam smokiem! Ziononcym łogniem!
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: nie jesteś pisiorem? Bo tak zabrzmiałeś.
Na kogo i dlaczego mam według Ciebie głosować?
Naprawdę obojętne jest mi PO. Natomiast nie mogę znieść plucia w ich stronę i przypisywania im swoich grzechów przez (ponoć) telewizję publiczną.
Jak dobrze wiadomo, wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem. Wiele osób dla których PO było złem na złość PiSowi będą w stanie na nich głosować.
  • Odpowiedz