Wpis z mikrobloga

@patatier: tak, dlatego właśnie po wprowadzeniu w życie haseł i myśli socjalistycznej robotnik w fabryce na początku XX wieku zaczął pracować jeszcze więcej i zarabiać jeszcze mniej niż podczas szczytu rewolucji przemysłowej kiedy panował "czysty kapitalizm" xD
Wykopki pomyślcie trochę zanim napiszecie jakąś kolejną kliszę, bo mam wrażenie, że socjalizm/wszystko co zawiera przymiotnik socjalistyczne jest używane przez prawaków tak jak jakiś potwór do straszenia małych dzieci
Socjalizm to kula u nogi ludzi zdolnych czy przedsiębiorczych. Wszyscy muszą płacić na niedojdy w ramach przymusowej redystrybucji dóbr. Także tak, socjalizm to potwór.


@jimmy_gonzale: bo żyjesz w społeczeństwie i korzystasz z jego zalet, więc ponosisz też koszty. Bez tych milionów "niedojd" społeczeństwo by nie istniało, wiele zawodów jest niezbędnych choć nie wymagają wykształcenia. Bardzo krótkowzroczne jest myślenie, że ludzie najzaradniejsi nie potrzebują do niczego reszty obywateli.
@jimmy_gonzale: jako narazie to z podatków pracujących biednych są fundowane jakieś zabawki dla bogatych typu dopłaty do elektryków, są dotowane fabryki prywatnych koncernów, dotuje się pracowników prywatnych firm, wypłacane są gigantyczne nagrody za doprowadzenie swoich firm do bankructwa vide lehman Brothers czy GM itp itd. Kurde wynika ze jeśli ktoś ma więcej kasy jest większa niedojda bo dostaje więcej dotacji.
@patatier: odpowiedziałem na ten post: "paradoksalnie sprawi, że ludzie będą dużo pracować i nie mieć rzeczy" napisany przez @patatier
I na przykładzie pokazałem, że nie wszystko co jest "socjalistyczne" jest złem wcielonym czy jak inny tutejszy pajac @jimmy_gonzale napisał: "potworem"
Tak, socjalizm czy szerzej -- idee socjalistyczne są kulą u nogi przedsiębiorców którzy chcieliby żebyś pracował dwa razy więcej za dwa razy mniej, dzięki temu "potworowi" masz prawo do urlopu, ubezpieczenie
@Handyman: ja nie mowie zeby rozdac wszystkim rowno, wszystkim gowno, tylko zeby np. Nabycie mieszkania czy domu po rozsadnej cenie bylo prawem, nie inwestycja funduszy i innych podmiotow. Cos takiego nie generuje zadnych realnych dobr, ceny sa podkrecane bo slupki musza sie zgadzac a za jakis czas obudzimy sie w drugim hong kongu w metalowych klitkach pytajac siebie nawzajem, jak do tego doszlo