Wpis z mikrobloga

@GienekZFabrykiOkienek: absurdalny argument ad julka i mieszkanie dla niej w centrum miasta to nie jest poważny głos w dyskusji. Piszesz też ironicznie o "przebrzydłym kapitalizmie" - nic takiego nie powiedzialem. Czy wykopki w końcu nauczycie się myśleć nie zero jedynkowo?! Napisałem, że idee socjalistyczne mają plusy i nie należy ich traktować jako z gruntu złych i poparłem konkretnym przykładem. Co zrozumiał wykopek: "kapitalizm jest zły", "socjalizm nie działa bo przed powstaniem
to jest utopia, że taki system będzie wydajny. Zawsze dla kogoś skończą się pieniądze albo nie wpadnie w przedziale maksymalnych zarobków do uzyskania "pomocy" bo przekroczy limit o 3 zł. Powszechna sprawa.


@jimmy_gonzale: ale jaki system? W wielu rozwiniętych krajach jest sensownie rozwiązana pomoc społeczna.
@jimmy_gonzale kolego, ale jacy Wy? Ja tu sam jestem. Piszesz slogany o jakiejś kuli u nogi dla przedsiębiorczych czy płaceniu za niedojdy co jest zwyczajnym cherrypickingiem. Bo musisz brać szeroki kontekst, który jest taki, że brak bezpieczeństwa jest dla ludzkiej psychiki a zatem dla ogólnego rozwoju zgubny i to właśnie mieli na uwadze XIX-wieczni działacze organiczni, robotniczy, socjalistyczni czy jak ich tam zwał. Na dłuższą metę brak takich zabezpieczeń obniżał poziom życia
A od kiedy mieszkania są dostępne jedynie dla najbogatszych? xD W mniejszym mieście typu Częstochowa czy miasteczka na mazowszu za 200k kupisz 40 metrowe mieszkanie, nawet parę na minimalnej będzie stać na kredyt.


@GienekZFabrykiOkienek: to już jest na granicy zdolności kredytowej takich osób, płacąc ratę w wysokości niemal połowy miesięcznych przychodów. Jest to ryzykowne.
to już jest na granicy zdolności kredytowej takich osób, płacąc ratę w wysokości niemal połowy miesięcznych przychodów. Jest to ryzykowne.


@rybsonk: Jeżeli jest się dosłownie najbiedniejszym jak tylko zgodnie z prawem można (o ile się pracuje) a wciąż możesz kupić mieszkanie na własność to jak dla mnie to jest bardzo dobra sytuacja pomimo ryzyka.
@GienekZFabrykiOkienek: to, że nie ma aktualnie w Europie powszechnego problemu z powszechnym wykorzystywaniem dzieci do pracy w fabrykach powoduje, że idee socjalistyczne nie były czymś dobrym w zakresie którym rozwiązały problemy trawiące tamten świat? To że zadziałało 100 lat temu i rozwiązało problemy to znaczy, że było czymś absolutnie złym? Czytajcie ze zrozumieniem: cały czas staram się wytłumaczyć wykopkom które reagują na hasło "socjalizm" jak diabeł na święconą wode, że idee
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rybsonk: chery picking ;) słuchaj, przekonanego nie chce przekonać. Wyraziłem swoje zdanie, nie podoba się wam to weźcie kredyt, kupcie bilet do rajów socjalistycznych czy tam socjal-demokatycznych i nie zawracajcie mi już dupy ;) (wy - ty i koledzy powyżej, nie chce mi się wszystkich oznaczać)
Jestem na b2b, okradam złodzieja(3 PRL-bis), nie mam waszego płaszcza i co mi zrobicie? Zarabiam dobre pieniążki i się śmieje z was slabiaków, którzy wierzą,
to, że nie ma aktualnie w Europie powszechnego problemu z powszechnym wykorzystywaniem dzieci do pracy w fabrykach powoduje, że idee socjalistyczne nie były czymś dobrym w zakresie którym rozwiązały problemy trawiące tamten świat? To że zadziałało 100 lat temu i rozwiązało problemy to znaczy, że było czymś absolutnie złym? Czytajcie ze zrozumieniem: cały czas staram się wytłumaczyć wykopkom które reagują na hasło "socjalizm" jak diabeł na święconą wode, że idee socjalistyczne nie
@jimmy_gonzale: >co jeśli ja nie chcę płatnego urlopu, ubezpieczenia państwowego ani państwowej emerytury? Mogę nie chcieć czy muszę chcieć?

W ogóle jak sobie wyobrażasz w praktyce "dobrowolność" płatnego urlopu? Naprawdę żyjesz w jakiejś iluzji charakterystycznej dla nastoletnich wyznawców korwina, że myślisz, że pozostawiając dobrowolność co do stosowania przepisów prawa pracy będzie czymś dobrym? Naprawdę uważasz, że pracodawcy w systemie dobrowolności nie będą stosować nacisków na pracowników, żeby ci - oczywiście dobrowolnie