Wpis z mikrobloga

Elo, czy badanie saturacji xiaomi smart band 6 ma sens? Moja różowa średnio się czuje i o wiele gorzej znosi koronke ode mnie to też dałem jej mojego banda i mierzy jej saturacje na poziomie ok 90 (czasem 89 a czasem 91). Jest się czym martwić, czy ten pulsoksymetr w bandzie się do #!$%@? nadaje?

#koronawirus #xiaomi
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@comfyStefan: No mierzy niby, ale zakładasz na nadgarstek a nie na palec jak pozostałe pulsoksymetry, plus jest duży rozstrzał wyników do tego patrząc w aplikację, według xiaomi 90-100 saturacji to bezpieczna wartość, a na necie czytam że poniżej 95 trzeba się już interesować. Więc troche sceptyczny jestem. Używałeś tego w ogóle?
  • Odpowiedz
@piro111: mam samsunga s12, galaxy watcha i normalny pulsoksymetr. pierwszy i ostatni mierza w zasadzie to samo. w moim wypadku zawsze 98. telefon czasem pokaze 97 albo 99. watch ma rozstrzal od 95 do 100 czyli tak jak twoj band.
  • Odpowiedz
watch ma rozstrzal od 95 do 100 czyli tak jak twoj band.


@comfyStefan: Dzięki, troche mnie uspokoiłeś.

Jeśli chcesz możesz zamówić sobie pulsoksymetr ze strony rządowej.


@CudMalina: Dzięki, ale chyba wole sobie kupić prywatny, wysyłam zioma rano do sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piro111: ja testowałem Huawei Band i pokazywał 98-100, a wystarczyło że wstrzymywałem powietrze i spadło do 92 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem na ile różni sie od Xiaomi ale jakby mi pokazywał ~90 to bym sie zainteresował, bo tam <95 już jest na pomarańczowo. Bez paniki, ogarnij sobie jakiś prawdziwy pulsoksymetr i zobaczysz. Ustaw jej póki co żeby mierzyło cały czas i alert niskiej saturacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piro111: testowałem mojego Xiaomi band w gabinecie lekarskim i wyniki wychodziły te same co na ich napalcowym wtedy 98. Jak masz wartości poniżej 90 w różnych odstępach na przykład co 30 minut to chyba warto zacząć myśleć o kontakcie z lekarzem
  • Odpowiedz
@piro111 olej Xiaomi, zamów normalny pulsoksymetr. Mam Microlife oxy300 i pokazuje 97, a amazfit gtr2 90. Jak dla mnie to w tych zegarkach czy opaskach jest więcej rzeczy, które może pójść nie tak. Zresztą palec też musi być dobrze rozgrzany, bez lakieru itp. Dla dobrego pomiaru lepiej wyeliminowac zmienne, które wpływają na wynik.
  • Odpowiedz
@piro111: lepiej napalcowy, chociaż z nim też bywają jaja. Kiedy pierwszy raz włożyłem na palec, to mi się wyświetliło chyba 61 :D. Zresztą regułą jest, że pierwszy pomiar jest u mnie potwornie niski, a kiedy włożę palec drugi raz pokaże 99. Model YK-80B, marka Yonker.
  • Odpowiedz