Wpis z mikrobloga

Mam już dość. 14 stycznia lecę do Francji, czytam jakie questy mnie czekają tym razem przy wjezdzie i okazało sie ze wylosowala mi sie trudna postac. Mianowicie szczepilem sie Johnsonem pod koniec maja, a Francja kilka tygodni temu skrocila waznosc paszportu johnsonowego do 6 miesiecy. No ale sobie mysle, ze mnie to nie dotyczy, bo wzialem boosterka 3 stycznia. No i #!$%@? - booster po Johnnsonie zaczyna byc wazny po 14 dniach czyli po 17 stycznia. W zwiazku z tym zeby poleciec musze miec zrobiony test. Ktory jest wazny 24 godziny. Testy sa potrzebne zeby wchodzic do knajp, muzeow, itd. Wiec musze miec kazdego dnia nowy test. Ale wlasnie czytam, ze parlament costam przeglosowal i od 15 stycznia negatywny wynik moge sobie w dupe wsadzic, bo „paszport szczepionkowy”, ktory mi sie aktywuje 17 stycznia. Mam juz dosc.
#francja #podroze #podrozujzwykopem #koronawirus

Edit: mozecie wyzywac #!$%@? system, ale jak ktos zacznie mnie wyzywac to poleci zgloszenie.
  • 36
@no_names: Nope. Jesli wczesniej bym szczepil sie czym innym niz J&J to booster przedluza paszport od razu. Z reszta to nie jest wpis o tym, ze mi nie zadziala paszport - bo zawsze byly metody alternatywne, tylko akurat w tym #!$%@? przypadku robienie testow codziennie zeby zjesc na sniadanie croissanta to juz byl absurd, ale przynajmniej istaniala ta opcja.
Mam juz dosc po prostu bubli prawnych, generatorow obostrzen i zrzucania na
@nalej_mi_zupy: poczytałem dla ciebie, i pass vaccinal jeszcze nie ma wchodzi na 100%. 11 stycznia będziemy wiedzieć czy przejdzie to czy nie.
A co do dawki przypominającej, powinna być aktywna po 7 dniach, a nie po 14 jak piszesz. Na 100% tak jest z pfizerem i moderną, co do Jonsona wydaje mi się że też.
Sprawdź może czy da się dodać twój kod QR do apki touscontrecovid
cyrkon - @nalejmizupy: poczytałem dla ciebie, i pass vaccinal jeszcze nie ma wchodzi ...

źródło: comment_1641498233vbRdYpgbIIhrPXOVAtbYJz.jpg

Pobierz
@cyrkon: Na moim paszporcie nadal widnieje data 24 maja, więc już nie przechodzi bo minęło 6 miesięcy. Wg pań w punkcie szczepień mój paszport zaktualizują 17 stycznia. Jakbym wcześniej był szczepiony Pfizerem albo Moderną to byłby zaktualizowany od razu (co jest dziwne, bo nie zgadza się z twoją wersją).
@nalej_mi_zupy: ale we Francji chyba właśnie skracali te terminy - no i jest to ważne tylko w ramach kraju - jeżeli masz już kod QR to mimo wszystko myślę że będzie ważny we fr. Ale i tak zrób sobie test na wjazd.
@ouna-: nie mam czasu na wojowanie z systemem -- nie masz żadnych interesów w wyjeździe za granicę to walcz - masz mój miecz. @cyrkon: na wjazd mogę zrobić test i wlecę, ale wszystko co mam do zrobienia muszę zrobić przez 24 godziny od testu, bo potem już będzie nieważny i będę musiał zrobić kolejny.
@nalej_mi_zupy: no to ci mówię że na terenie Francji booster jest ważny po 7 dniach, a nie po 14, więc powinno być git. Też słyszałem że o ile jesteś zaszczepiony możesz sobie machnąć test za darmo w aptece.
@cyrkon: Ale paszport wystawia mi polskie ministerstwo zdrowia. We francji w dupie będą mieli mój świstek z przychodni kiedy mnie kłuli. Oni będą chcieli QR kod, a mój QR kod nie zmieni się aż do 17 stycznia. Do 17 stycznia w polskim paszporcie nie ma śladu, że w ogóle byłem się szczepić 3 dawką.