Wpis z mikrobloga

Mam już dość. 14 stycznia lecę do Francji, czytam jakie questy mnie czekają tym razem przy wjezdzie i okazało sie ze wylosowala mi sie trudna postac. Mianowicie szczepilem sie Johnsonem pod koniec maja, a Francja kilka tygodni temu skrocila waznosc paszportu johnsonowego do 6 miesiecy. No ale sobie mysle, ze mnie to nie dotyczy, bo wzialem boosterka 3 stycznia. No i #!$%@? - booster po Johnnsonie zaczyna byc wazny po 14 dniach czyli po 17 stycznia. W zwiazku z tym zeby poleciec musze miec zrobiony test. Ktory jest wazny 24 godziny. Testy sa potrzebne zeby wchodzic do knajp, muzeow, itd. Wiec musze miec kazdego dnia nowy test. Ale wlasnie czytam, ze parlament costam przeglosowal i od 15 stycznia negatywny wynik moge sobie w dupe wsadzic, bo „paszport szczepionkowy”, ktory mi sie aktywuje 17 stycznia. Mam juz dosc.
#francja #podroze #podrozujzwykopem #koronawirus

Edit: mozecie wyzywac #!$%@? system, ale jak ktos zacznie mnie wyzywac to poleci zgloszenie.
  • 36
  • Odpowiedz
@cyrkon: Dzwonilem na infolinie. Jest szansa, ze mi szybciej zaktualizuja paszport, bo wg rozporzadzenia ministra paszport sie przedluza wraz ze szczepieniem. Musze tylko jutro zadzwonic na infolinie techniczna, zeby jakis Areczek recznie mi kliknął w systemie.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy ludzie zasługują na wszystko co tolerują.
Tak jak pisałem wcześniej gdzieś na mirko albo w jednym komentarzu. Moi bliscy znajomi wydali prawie 30 koła na bilety do Australii wzięli boosterki na kilkanaście dni przed wylotem a się okazało że kumpela ma katar i wyszedł jej pozytywny. I teraz maja 30k zamrożone do lipca przyszłego roku bo na taki termin przełożyli wypad rodzinny.

Ja miałem w przyszły piątek jechać w karkonosze
  • Odpowiedz
@cyrkon: Dodzwoniłem się dzisiaj na infolinię techniczną. Okazuje się, że gdzieś na IKO da się dokopać do jeszcze innego QR kodu z "certyfikatem szczepienia" po zeskanowaniu tego QR kodu francuską rządową aplikacją mam info, że od 10 stycznia będę już obywatelem "niewkurzającym pana Macrona".

Miałem tu napisać o tym, że niedługa trzeba będzie doktorat z covidoznawsta robić, żeby wyjechać gdzieś za granicę, ale szkoda strzępić ryja.
nalejmizupy - @cyrkon: Dodzwoniłem się dzisiaj na infolinię techniczną. Okazuje się, ...

źródło: comment_1641548607gLfOUlj1gZM51OVGVH3AlY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
hej, ja jestem w podobnej sytuacji, zaszczepiony JJ 28.05.21r. Planowałem weekend w Paryżu od 15.01-17.01, czy orientujecie się jak to będzię wyglądać w praktyce, czy muszę każdego dnia robić test aby wejść do hotelu czy samolotu?
  • Odpowiedz
@Habitican: ogólnie tak, ale jeszcze nie dostałem skierowania a pracuję od ponad dwóch miesięcy. Chyba przez to że wciąż czekam na ichniejszy pesel.
  • Odpowiedz