Wpis z mikrobloga

@teddybear69: ej gościu, bo Ty chyba nie ogarniasz jak działa UoP i umowa cywilnoprawna. Mając status studenta i PIT 0 przy umowie zleceniu 9k brutto dostajesz też 9k netto. Koszt pracodawcy to też 9k. Natomiast jeżeli chciałbyś mieć umowę o pracę 9k brutto, wówczas Twoje netto spada do 6,5k, przy czym Twój pracodawca zapłaci jeszcze więcej, ok. 11-12 k, bo i Ty i on musicie zapłacić ZUS.
Podsumowując:
Przy umowie
  • Odpowiedz
@teddybear69: nie obwiniaj pracodawcy, tylko rządy kraju, w którym się zatrudniasz - jak Mirki wcześniej pisali, 9k na rękę to mniej więcej odpowiednik 4,5k na UoP - na polskim ładzie jeszcze mniej to wychodzi

to teraz sobie policz ile rocznie idzie kasy, którą de facto Ty zarabiasz - i co otrzymujesz w zamian z tego, na co Twoje pieniądze są przelewane (przypomnę, że w paliwach i praktycznie każdym produkcie, który
  • Odpowiedz
  • 0
@zona_komornika
@Tino wy macie jakąś mentalność niewolnika czy jak? Nie mam zamiaru przejmować się podatkami które ma zapłacić mój pracodawca tak samo jak gówno mnie obchodzi ile za prąd miesięcznie płaci mój sąsiad.
  • Odpowiedz
@zona_komornika: @teddybear69: zmusiles mnie do przemyśleń na temat moich zarobków. Jeśli pracodawca na UOP oferuje 9k brutto, to w sumie jak będę zarabiał 10500 netto na zleceniu to i tak wyjdę pracodawcę taniej niż przy UOP ( ͜͡ʖ ͡€)
Chyba trzeba niedługo iść negocjować
  • Odpowiedz
@maciej__: tylko pamiętaj, że to nie pracodawca jest winny za taki stan rzeczy - po tej drugiej stronie najczęściej jest ktoś, kto po prostu widzi ile faktycznie płaci, a nie ile Ty dostajesz na konto

wy macie jakąś mentalność niewolnika czy jak? Nie mam zamiaru przejmować się podatkami które ma zapłacić mój pracodawca tak samo jak gówno mnie obchodzi ile za prąd miesięcznie płaci mój sąsiad.


@teddybear69: z
  • Odpowiedz
@teddybear69: jakby się nie dali ruchać śmieciówkami, to by mieli tyle, co teraz zarabiają choćby nauczyciele - a potem z dodatkiem paru złotych dziękowali za to, że nie stracą na nowym ładzie, jeszcze przy szalejącej inflacji, gdzie bez podwyżek zarobków faktycznie tracą

gospodarka to nie jest obrazek z mema, gdzie dodrukujesz sobie pieniążków, to będziesz miał ich więcej

zakładam, że albo zarabiasz zdecydowanie powyżej średniej albo jesteś górnikiem lub nastolatkiem
  • Odpowiedz