Wpis z mikrobloga

Dokonałem wczoraj pod koniec sesji zakupu:
KraneShares CSI China Internet UCITS ETF (KWEB.UK, https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE00BFXR7892#overview) na #ikze #portfel #pasywnyinwestor za kwotę IKZE 2021.
W żadnym wypadku nie jest to bezpieczny ETF. Jego cena spadała w ostatnim czasie z 65 USD na 22 USD

Za kwotę IKZE 2022 prawdopodobnie kupie iShares MSCI World UCITS ETF (SWDA.UK, https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE00B4L5Y983#overview), ale jeszcze nie teraz.

#pociagdozyskow #gielda #inwestowanie #pieniadze #oszczedzanie #ike #ikze #pasywnyinwestor #dolar #emerytura #etf
szcz33pan - Dokonałem wczoraj pod koniec sesji zakupu:
KraneShares CSI China Interne...

źródło: comment_1641481281qJ1CbuKLJ8gSdWcT0l1yCt.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@szcz33pan: hej. W sumie nie wiem czemu mam polubiony tag. Zajmujesz się inwestowaniem poza ike czy tylko w ramach? Aktywnie? Pasywnie? Jak wychodzą ci zwroty?
  • Odpowiedz
@szcz33pan: dzieki. Ja temat zacząłem 3 mc temu. Ogólnie szukałem raczej prostszej drogi i cała filozofia bogleheads mi pasuje. Wybrałem ftse all world i Edo przy 80/20. Zapewniłem 2x ike. W tym roku chciałbym już z budzety wygospodarować 2xike i 2xikze.

Bo tych trzech miesiacach studiów a naprawdę dużo tego było (mystery buzy, investomat, systemtrader, Wasek Maciej, Floridian) sporo się nauczylem.

Ale czuję pewien niedosyt. Mam namysli że boli mnie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szcz33pan: Mam SWDA i CNYA w ramach zeszłorocznego ike. Za tegoroczne waham się nad dorzuceniem w którymś momencie czegoś z rynków rozwijających się np. EMIM. Masz cokolwiek z tego rejonu, czy unikasz?
  • Odpowiedz
EMIM


@konto_do_rozdajo: nie mam bezpośednio EMIM ale jak widzisz kupiłem KWEB na IKZE, który ma ekspozycję bezpośrednio na Chiny. Ponadto mam kupione po prostu polskie akcje na IKE a tu widać dużą korelację Emerging Markets z Polską. Nie potrzebuje więc dodatkowych środków rzucać w Emerging Markets.
Mam jeszcze limit 2022 IKE i IKZE na wydanie, ale czekam póki co. Celem jest próba kupienia tanio w Q1 czegoś na IKZE, na
  • Odpowiedz