Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś się orientuje, czy takie testy jak np. ten (1) wykrywają #hpv jeżeli nie ma się żadnych objawów? Czyli czy wykrywają nosicielstwo wirusa?

Chociaż jestem już stary dziad jak na wykopowe standardy to dopiero niedawno się dowiedziałem o istnieniu #szczepionki na HPV. Pomyślałem żeby się zaszczepić, bo będę wracał na rynek matrymonialny po zakończeniu dłuższego związku i przerwie. Jednak szczepienie bez wcześniejszego ustalenia czy się jest już nosicielem to chyba trochę złudne poczucie bezpieczeństwa?

Przy okazji, bo to badanie, które linkuję jest z tego co widzę przeznaczone do pobierania materiału z okolic narządów płciowych. Z tego co czytałem to wirus HPV może wywoływać np. #rak gardła w wyniku zakażenia przez #seks oralny, pocałunki itp. Czy w takim razie nie powinno się również pobierać materiału do badania z jamy ustnej i gardła? Nie znalazłem tam w ofercie takiego dedykowanego badania.

1. https://diag.pl/sklep/badania/hpv-dna-30-typow-genotypowanie6111618-2631333539404243444551525354565859-616668707273818289-metmikromacierzy/

#zdrowie #medycyna #szczepienie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d608f437651b000a9073ae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
@2564: nie myl HSV z HPV, HPV ma rzeczywiście wiele odmian, a te najbardziej niebezpieczne powodują raka nie tylko szyjki macicy, ale i gardła, szyi i wielu innych rzeczy.

@AnonimoweMirkoWyznania: ja się szczepiłem nawet bez testowania się. tych odmian jest od pyty, jest szansa, ze nie złapałeś tych najgorszych typów. Możesz to zawsze przegadać z lekarzem w punkcie szczepień. A, no i pamiętaj, że cykl zajmuje z pół roku,
@2564: Opryszczka to HSV, nie HPV. Ok. 80% osób aktywnych seksualnie ma lub będzie miało kontakt z HPV. Najgroźniejsze są szczepy onkogenne, uważa się, że za raka szyjki macicy odpowiada przewlekła infekcja HPV, z kolei z onkogennymi szczepami HPV najczęściej ma się kontakt podczas pierwszej inicjacji seksualnej, dlatego najlepiej szczepić się przed pierwszym wapołżyciem. Szczepy onkogenne odpowiadają nie tylko za raka szyjki macicy, powodują również raka narządów płciowych u obojga płci,
@Amarilla: Choroby są i będą, na niektóre można się zaszczepić na inne nie. Najlepiej to siedzieć w piwnicy i tam będziesz najbezpieczniejszy.
Niedawno dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak PrEP. Tabletki po stosunku lub przed i zaraz po, które w dużym stopniu zapobiegają zakażeniu się HIV.
Na zachodzie leczeni ludzie na HIV, mogą normalnie uprawiać seks bez zabezpieczenia i nie zarażają innych. Obecnie najbardziej można bać się HCV. Z resztą
@2564: Ja jedynie dzielę się wiedzą. Lepiej zapobiegać niż leczyć. A co zrobi z tym odbiorca, to już jego wybór. Nie wiem o jakiej paranoi mówisz, wystarczy być odpowiedzialną, świadomą osobą. Oczywiście można żyć w błogiej nieświadomości. Tylko na takim podejściu traci nie tylko ignorant, ale również całe społeczeństwo, bo za pieniądze z naszych podatków są leczeni.