Wpis z mikrobloga

Do wszystkich co uważają że "haha prawaków zlikwidował wolny rynek i usunął ich z facebooka a tak się cieszyli z odmowy usługi gejowi xD"

Wyjaśnienie sytuacji:
Drukarnia mogła odmówić wydruku ulotki niezgodnej z wewnętrznym regulaminem, ustalonym przez właściciela, który miał poglądy konserwatywne i odmówił wydruku treści o charakterze promocji zachowań LGBT w społeczeństwie czy treści szokujących (np. dwóch całujących się mężczyzn, zresztą podobnie jak naprzykład treści propagujacych przemoc, czy erotycznych lub nawołujących do nienawiści). To jest legalne

Drukarnia nie mogła odmówić wydruku gejowi, który poprosiłby o wydruk reklamy jego klubu, na którym nie byłoby treści niezgodnych z jego wewnętrznym regulaminem - tylko sam fakt, że zaprasza osoby niehetero do swojego klubu dla dobrej zabawy, czy jakiegokolwiek innego plakatu/ulotki o treściach niezwiązanych z rzeczami niezgodnymi z jego przekonaniami. Po prostu nie mógłby odmówić wykonania neutralnej usługi osobie, która jest gejem. Tego nie mógłby zrobić i bylaby to dyskryminacja

Facebook mógł usunąć posty Konfederacji odnoszące się do COVID (czyli odmówić publikowania treści niezgodnych z przekonaniami właścicieli) i byłoby to całkowicie legalne. Nikt by o to nie zrobił pretensji.

Facebook nie mógł usunąć konta Konfederacji i zablokować jakiejkolwiek treści głoszonej przez tą partię, na podstawie postów głoszonych przez nich. To już nie jest legalne, bo odmawia się całkowicie usługi osobie/grupie osób za określone poglądy.

Po krótce Facebook wyrzucił konfederację za poglądy. To jest już nielegalne i nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Jest to jawny przykład dyskryminacji.
#konfederacja #bekazlewactwa #bekazneuropy
  • 78
@wladyslaw-krakowski: Według mnie tego typu działania nie powinny być dozwolone - ale liberalna cześć Konfederacji od zawsze popierała legalność tego typu działań i twierdziła, że państwo nie może zmuszać właściciela prywatnego przedsiębiorstwa do obsługiwania klientów których ten nie chce obsługiwać.

No a dziś okazało się, że jednak ten wolny rynek to nie jest taki fajny bo ci którzy są na nim największymi graczami niekoniecznie lubią Konfederację no i możemy teraz czytać
@Lewacka_zydokomuna: A sekcja komentarzy tvn24 na fb to jacyś właściciele Facebooka czy co masz na myśli ? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem dużo wolniej, bo nigdzie nie napisałem że decyzja fb jest komunistyczna. Bolszewikami określiłem osoby którym w bardzo łatwy sposób można zaimplikować propagandę i które później czerpią bardzo dużą satysfakcję z cenzury osób o innych poglądach niż oni.
@Lewacka_zydokomuna:

Według mnie tego typu działania nie powinny być dozwolone - ale liberalna cześć Konfederacji od zawsze popierała legalność tego typu działań i twierdziła, że państwo nie może zmuszać właściciela prywatnego przedsiębiorstwa do obsługiwania klientów których ten nie chce obsługiwać.


Skrajny liberalizm też nie jest dobry, bo wtedy następuje anarchia i zezwierzęcenie społeczeństwa. Zdrowy rynek to taki który obsługuje każdego, chroni go przed dyskryminacją ale zezwala usługodawcy na świadczenie usług w
@Lewacka_zydokomuna:

Rozumiem Twój pogląd, śmiejemy się jednak właśnie z hipokryzji Konfederacji - która(a przynajmniej jej liberalna cześć) od dawna głosiła poglądy, iż prawo przedsiębiorcy do wybierania komu świadczy usługi nie powinno być w żaden sposób ograniczane, a przepisy antydyskryminacyjne są zbędne


A możesz mi przytoczyć jakąś wypowiedź albo mniej więcej osobę z tego liberalnego obozu, która stwierdziła, że należy odmówić świadczenia usługi ze swojego katalogu osobie na życzenie zleceniodawcy? Chętnie się
@wladyslaw-krakowski

Zablokować głoszenia haseł, które są nieakceptowalne społecznie - Co w tym złego?


Ty na poważnie? To Stalin i Goebbels nie zrobili nic złego w kwestiach wolności słowa. Też zablokowali głoszenie haseł, które były według nich nieakceptowane społecznie.

No bo o tym, co jest akceptowalne, a co nie, decyduje przecież rząd.

Jestem ciekaw, co by było, gdyby w następnej kadencji koalicja KO-lewica uznała, że nieakceptowane społecznie jest głoszenie poglądów konfederatów. No co
@Ekspert_od_niczego:
Ty też sobie przeczytaj jeszcze raz. Wiem że emocjonujący temat i w emocjach czytasz oraz odpisujesz pewnie przez co nie do końca mogłeś zrozumieć mój komentarz no ale możesz spróbować jeszcze raz ale z chłodną głową.
Gdybyś dalej mimo wszystko nie do końca zrozumiał co miałem na myśli to śmiało pisz z miła chęcią ci wytłumaczę.
@wladyslaw-krakowski

Facebook nie mógł usunąć konta Konfederacji i zablokować jakiejkolwiek treści głoszonej przez tą partię, na podstawie postów głoszonych przez nich.


Z jakiej racji? Jeśli ich regulamin przewiduje możliwość usunięcia konta za notoryczne jego łamanie (a tak jest), to jak najbardziej mógł.

To już nie jest legalne, bo odmawia się całkowicie usługi osobie/grupie osób za określone poglądy.


Za wykonanie określonych działań, a nie za poglądy. Umowa, którą konfa podpisała, przewiduje określone sankcje,
@Legs-Luthor

Wszedłem wpierw na profil Tvn24 na fb i jestem poprostu przerażony jaki wysyp miłośników bolszewizmu tam jest.


Opinia w zdaniu oznajmującym.

Ludzie tam mają tak wyprane mózgi że naprawde myślą że konfa to jakiś nasz polski odpowiednik neonazistów.


Uzasadnienie powyższej opinii.

Innymi słowy - ludzie na profilu tvn24 to często bolszewicy, ponieważ źle myślą o konfie.

No chyba, że zdanie na dole nie tyczyło się zdania wyżej, tylko było wtrąceniem z
@Ekspert_od_niczego: W innym kom już to pisałem ale napisze jeszcze raz. Wolność dla mnie konczy się tam gdzie jakiś podmiot prowadzi działalność antypaństwową. Czy ktoś widział wogole by jakikolwiek przedstawiciel lewicy był propolski? Bo z tego co ja widze to jest banda antypolskich debili a o tvn już nie wspomnę. Dlatego uważam ze lewica powinna być zdelegalizowana.