Wpis z mikrobloga

@churchel: chodzi mi o samo bezpośrednie wpiecie do switcha, ktory oczywiscie jest podpiety do routera (nie mam mozliwosci wpiecia jej bezposrednio do usb routera), wole podpytac zanim pojade kupic jakakolwiek przejsciowke :P
@majk3l: Na myśl mi przychodzi podłączenie drukarki do routera, ale nie każdy to wspiera. Ktoś rozwiązał ten problem na MikroTiku poprzez podłączenie Raspberry Pi do MikroTika po USB, a następnie podłączenie drukarki do malinki. Potem parę magicznych konfiguracji na malince i drukarka jest dostępna z sieci. Ja akurat takich cudów nie musiałem robić bo drukarka jest podpięta do sieci poprzez WiFi. xD
@Bartezowsky: Z drukarką przystosowaną do komunikacji po kablu Ethernet pewnie by się udało. Jeśli ma tylko kabel USB, to moim zdaniem nic z tego, ale też jestem ciekawy, bo sam mam takiego starocia
@majk3l: @churchel: W sumie tak pomyślałem, po taniości można zrobić serwer druku na Pi Zero W bez potrzeby zabawy z routerem. Wpiąć USB od zasilania, do drugiego wpiąć adapter OTG w który należy wpiąć drukarkę, na malince postawić serwer druku a samą malinkę podłączyć do sieci przez WiFi. Nie jest to najładniejsze rozwiązanie ale powinno działać. xD
@majk3l: Tak, można zrobić udostępnianie drukarki przez Windowsa, ale ja myślałem nad rozwiązaniem które nie wymagałoby włączonego peceta. Patent z Pi Zero po WiFi chyba w miarę rozsądny.