Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tą całą J.K. Rowling? Ostatnimi czasy dochodzą do mnie jakieś informacje, że jej #!$%@?ło, że nagle 'dodaje' do książek jakieś bzdury, że ten gej, że ten czarny, że Hermiona cala sagę na wózku jeździła, pierdu pierdu, na głównej teraz czytałam, że nazywa kobiety 'ludźmi, którzy menstruują' o kij tu chodzi? xD

Wyjaśnijcie mi tę sytuację bo nie wiem czy od hajsu jej #!$%@? czy co sie dzieje

#harrypotter #pytanie #rozkminy #pytaniedoeksperta
V.....m - O co chodzi z tą całą J.K. Rowling? Ostatnimi czasy dochodzą do mnie jakieś...

źródło: comment_1641404043fKB22laxcHuLfQ9MB63CRl.jpg

Pobierz
  • 26
@Victim: próbowała flirtować że środowiskami LGBT i robiła w ramach uniwersum umizgi w ich stronę - w fantastycznych zwierzętach Dumbledore został gejem, w teatralnej adaptacji te inne fikołki o których wspomniałeś i było fajnie.

Ale potem powiedziała o 3 słowa za dużo na temat transów i pojechali z nią jak z podartym misiem.

Chciała być nowoczesna i postępowa, ale nie wyszło i teraz obrywa gorzej, niż gdyby nic nie robiła
@Victim: okej, JK Rowling jest w centrum zjawiska społecznego, o którym można napisać długą magisterkę. W tym temacie wyrosło tak wiele mitów i plotek, że nie da się poznać tej historii bez zagłębiania się mocniej. W skrócie:
1) Rowling po napisaniu HP dzieliła się na twitterze różnymi przemyśleniami – jednym z nich było to, że podoba jej się pomysł czarnej Hermiony. Hermiona na wózku/Snape jako samotna matka to memy. Nie robi
@Victim: większość nie wie o co chodzi. Napisała jakiś "kontrowersyjny" esej. Środowisko quuer stwierdziło ze jest transfobiczne i się szopka zaczęła. Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się w końcu prawda. Gdy ktoś się pyta o jakie cytaty chodzi wszyscy rozkładają ręce i odsyłają do jej Twittera na którym nic nie ma. Zastanawiam się ile osób przeczytało ten jej esej. Zaatakowane zostały feministki które wzięły jej strony typu Margaret Atwood czy Chimamanda Ngozi
@mentari: ja doczytałam gdzieś, że jej po prostu nie zaprosili, ale nie zagłębiałem się w to super, bo po tych aferkach na tle LGBT jakoś mnie to nie zdziwiło