Wpis z mikrobloga

72 + 1 = 73

Tytuł: Ma być czysto
Autor: Anna Cieplak
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788365369314
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
Liczba stron: 232
Ocena: ★★★

Kiedyś w księgarni uwagę moją przykuła okładka książki Lata powyżej zera. Anna Cieplak przedstawia w niej lekko biograficzną historię dziewczyny z blokowiska w Zagłębiu Dąbrowskim. Na okładce była wielka płyta, w środku natomiast historia nudna i przeciętna, z której zapamiętałem jedynie bolcowanie protagonistki przez Sebiksa w kiblu na emigracji w UK. Książkę tę reklamowało hasło "Kolejna książka obiecującej pisarki młodego pokolenia, zdobywczyni szeregu nagród za debiut Ma być czysto".

Sięgnąłem zatem w bibliotece po nią i jeśli tak ma wyglądać młode prozatorskie pisarskie pokolenie, to trzeba drżeć o przyszłość tego gatunku literackiego. Historia dwóch nastolatek z około 2013 roku, czasu Snapchata, Endomondo i Facebooka. Napisana byle jak i w sumie o niczym. Nie jest to lektura ani dla młodzieży, ani dla dorosłych. Gdybym był młodzieżą, to odczuwałbym przy czytaniu uczucie, gdy przychodzi dwudziestodziewięcioletni nudny dziad i stara się mówić moim językiem, by być bardziej fajnym, ale jest krindżowy i sztuczny. Jako dorosły podczas lektury wywracałem oczami z zażenowania i patrzyłem na zegarek.

Trochę strata czasu, nie polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
Pobierz DerMirker - 72 + 1 = 73

Tytuł: Ma być czysto
Autor: Anna Cieplak
Gatunek: literatura...
źródło: comment_1641379360NnUlqhVia7uUtaXBCofQto.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★ (3.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 232
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Pod słońcem (Julia Fiedorczuk)
2\. Pierwsza na liście (Magdalena Witkiewicz)
3\. Plac konstytucji
@DerMirker Ja tak miałem z równie wybitną i nagradzaną Dorotą Kotas, autorką "Pustostanów" i "Cukrów". Pierwsza to moja najgorsza książka, jaką czytałem i najbardziej zmarnowany pomysł na fabułę, a druga choć dużo lepsza, to dalej tylko przeciętna.