Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z #pit2? Nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli moja miesięczna placa przekroczy określona sumę i ja zadeklaruje, żeby pracodawca odprowadzał za mnie pit2 nie zmniejszając mi w ten sposób miesięcznej pensji, to pod koniec roku mam do oddania trochę ponad 5 koła? Co w przypadku pracy, podczas której miesiąc miesiącowi nierówny i zarobie gówno (i wtedy kwalifikowalbym się pod pit2) albo trochę ponad gówno (i wtedy ściągną mi dodatkowo 425 netto z wynagrodzenia)?
#prawo #ekonomia #nowylad #ruchosmiugwiazd
  • 8
@dzony11palcow: przecież pit2 to jest tylko i wylacznie rozstrzygniecie kwestii czy chcesz dostawac kase z kwoty wolnej co miesiac czy raz od urzedu jak sie bedziesz rozliczal z USem kiedy zlozysz pita

jak masz jedna prace to nie ma to znaczenia, jak masz wiecej zrodel dochodu to wtedy lepiej jest chyba nie dostawac tego od pracodawcy i rozliczyc sie USem samemu.

Jesli się mylę to niech mnie ktos poprawi.
@heheszkitroche i tak i nie

Pit 2 = oświadczasz pracodawcy że jest twoim jedynym pracodawca i że nie chcesz do końca kwietnia przyszłego roku zwrotu 5100 tylko 425 do wypłaty co miesiąc. W końcu co zrobisz z 5000 za półtora roku, na co ci te 4900 ()
Ja bym składał pit2. Jak masz więcej pracodawców to możesz złożyć tylko u jednego. U kilka w sumie też możesz -