Wpis z mikrobloga

@ZabiliMiZolwia kiedy mowa o biseksualizmie to patrzysz na ludzi pod kontem seksualności. Panseksualista może się kochac z tobą niezależnie od tego kim/czym jesteś. Dajmy na to, że jesteś biseksualny ale masz swoje preferencje jako np. pasyw, a panseksualista nie patrzy się na sex. Może gorobic jakkolwiek bo to nie ma dla niego największego znaczenia czy wali beniz czy bawi się tzipa. Dla niego liczy się relacja
@ZabiliMiZolwia: Panseksualizm to popęd seksualny do charakteru/osobowości, a nie wyglądu, zaś biseksualizm to popęd seksualny do mężczyzn i kobiet.

Panseksualizm - seksualny, romantyczny lub emocjonalny pociąg do osób niezależnie od ich płci, lub tożsamości płciowej.

Biseksualizm - romantyczny lub seksualny pociąg, lub zachowania seksualne wobec zarówno mężczyzn, jak i kobiet, bądź też wobec więcej niż jednej płci biologicznej lub kulturowej.
@Pally: wiele razy próbowałem się dowiedzieć, czym się różni jedno od drugiego, ale odpowiedzi nigdy nie trzymały się kupy. Ja to rozumiem (na swój chłopski rozum ( ͡° ͜ʖ ͡°)) tak, że bi = mężczyzna + kobieta, pan = wszyscy, w tym trans, jakieś tam osoby niebinarne itp. Nie wiem, nie ogarniam tego czasami.
@ZabiliMiZolwia: Nie sluchaj reszty tu komentujących, bo nie wiedzą o czym mówią i to ewidentnie XD. Jedyne, czym się różni bycie pan od bycia bi, to fakt, że osoby panseksualne nie mają preferencji, a osoby bi, już tak. Plus biseksualizm i biromantycznosc i analogicznie panseksualizm i panromantycznosc to dwie rozne rzeczy. Można być heteroromantycznym i biseksualnym na przyklad
@ZabiliMiZolwia: @cutecatboy: Czasem mam wrażenie, że to rozróżnienie powstało dlatego, że niektórzy "pan" nie rozumieli, że biseksualizm nie oznacza, że ktoś wyklucza istnienie osób niebinarnych, trans, itp. Jak dla mnie różnica za bardzo nie istnieje, ale gdybym miał wskazać, jak ja to rozumiem, to powiedziałbym, że biseksualizm jest wtedy, gdy najpierw patrzysz na płeć i w obrębie tej płci masz jakieś swoje preferencje, a panseksualizm jest wtedy, gdy osoba Ci
Precypitat - @ZabiliMiZolwia: @cutecatboy: Czasem mam wrażenie, że to rozróżnienie po...

źródło: comment_1641369144ao4GwmlU9bcmlyNAyR4Ch6.jpg

Pobierz