Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sylwke3100: tam wiosną ceny spadną bo z OZE nie ma kosztów praw emisyjnych. A my nadal w wieku węgla i pary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przeciwko78: No tak bo tylko my siedzimy na węglu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mówiąc już o dopłatach do OZE
  • Odpowiedz
@sylwke3100: nie wiem skad masz dane, ale mieszkam za granicą i moj rachunek za prad gdzie wode mam ogrzewana prądem i indukcje wzrosl z <60 euro na 65 w tym miesiącu co jak pewnie sobie zdajesz sprawe odczuwalną różnicą nie jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@sylwke3100: nie wiem skad masz dane, ale mieszkam za granicą i moj rachunek za prad gdzie wode mam ogrzewana prądem i indukcje wzrosl z <60 euro na 65 w tym miesiącu co jak pewnie sobie zdajesz sprawe odczuwalną różnicą nie jest.

@vsngvr: Stąd że w całej Europie jest od jakiegoś czasu spory kryzys energetyczny który NIE TYCZY SIĘ tylko Polski a całej UE i to wina: polityki energetycznej (np zamykanie atomówek, awarie), problemy z węglem, wysokie ceny gazu.

Tu jest
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Patrząc na to jak wyglądał budżet państwa za PO, śmiem wątpić, że gdyby oni rządzili to kasa szła by na transformację a nie na łatanie dziury budżetowej. Poza tym te 57mld jest od 2012r gdzie rządziła PO i też sprzedawała prawa do emisji, a jakoś spektakularnych inwestycji nie widziałem za tamtych czasów

Jak politycy przechodzą do opozycji to nagle stają się bardzo wygadani
  • Odpowiedz
@PaprykarzXL: nie wiadomo co byloby za pelo, ale:
- pis #!$%@? wiatraki w 2016 bo chyba za duzo powstalo prywatnych incjatyw ze mogles sobie postawic wiatraki na wlasnym polu. Stad ustawa o minimalnej odleglosci. Juz nie dalo sie tak latwo na ojcowiznie w spolke z sasiadami cos postawi.
- pis sie chwali PV, ale #!$%@? zrobil jak pokazuje nowelizacja od 1go kwietnia 2022. Dlaczego ? bo to rzad ma utrzymywac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 416
@PaprykarzXL: Mordo PO było dawno temu. W innych czasach, w kryzysie. PiS wpadł w czas prosperity i cały hajs został #!$%@? na kupowanie kapitału politycznego, wały, gówno inwestycje i rozkradziony.
Po 6 latach rządów pisiorów wracanie do PO jest #!$%@?ą manipulacją
  • Odpowiedz
To jest ładne pokazane jak wygląda sytuacja z atomem w UE


@sylwke3100: Kolory na mapce mimo wszystko tendencyjne, chociaż mapa pokazuje też pewne plany, to jednak:

Co z tego, że Polska planuje atom (od ilu lat), kiedy żadnej elektrowni nie ma?
Co z tego, że Niemcy są przeciwnikami atomu, skoro nawet po zamknięciu części elektrowni, obecnie z jeszcze trzech korzystają?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@#!$%@?: jeszcze kilka lat, a będziemy marzyć o możliwości zapłacenia wysokich rachunków za prąd, bo to będzie oznaczać, że go mamy. Nasza energetyka stoi Gierkiem, a zamiast inwestycji mamy 500+. Kupujemy już teraz 10% energii, a będzie tylko gorzej.
  • Odpowiedz