Wpis z mikrobloga

regulowanie srania i kapitalizmu daje taki sam efekt - ludzie są biedniejsi :)


@uirapuru: Regulowanie srania wchodzi u mnie w czas pracy. Wiesz, sranie na koszt pracodawcy.

I tak, wiem. Zakazać ciężkiej pracy w kopalni dla 11 latka naprawdę ogranicza budżet rodziny, jak i możliwości rozwojowe firm.

Całe to lewactwo do zaorania, jakieś etaty, związki zawodowe, BHP (kolejny odłam LGBT pewnie) do zaorania.
to jest przedsiębiorca, właściciel dobrze prosperującej firmy,


@marek-krakow: I na tym się jego sukcesy kończą. Ekonomista z niego słaby, w dodatku tchórz, bo usunął te swoje 100 ustaw
@janekplaskacz:

Np. ochrona osób przed emeryturą powoduje, że ludzie są zwalniani czasem przed wejściem w okres ochronny albo nikt ich nie zatrudni, bo będzie miał kłopot.


Gówno prawda. Po prostu rekiny biznesu wyperdalają takiego pracownika, który często pracował 20 lat w takim zakładzie i na koniec tak mu dziękują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piotrlionel: w naszym bohaterskim pozbawionym wszelkiego kapitalizmu ustroju socjalistycznym tylko nieliczne soboty były wolne od pracy. W niektórych krajach socjalistycznych/komunistycznych do tej pory pracuje się 6 dni i pół niedzieli.
@Reezu: widać, że jedyne czym sie umiesz posługiwać to argumenty absurdalne xD tak #!$%@?, bhp wymyslili lewacy :D kapitalizm nie zna zdrowego rozsadku i kosztów leczenia itd. To powiedz, czemu bhp w rosji leży, a w usa jest takie rozwinięte? w usa lewactwo wieksze niż w rosji, tak? :D Już ci udowodnili wczesniej ze argument o 11 latkach w kopalniach tez jest bzduryny - to etap rozwoju kazdej gospodarki, nie tylko
@uirapuru: W Chinach tylko najbiedniejsze prowincje biorą dzieci do pracy a i tak nie jest to dobrze widziane. Tam chyba jedna prowincja jest taka, że oni przez wieki żyli z zbieractwa, bo to trudne tereny i ciężko tam coś zrobić.
Ale w miastach dzieci nie pracują tylko siedzą w szkole także generalnie, nie masz racji.
Ależ mnie śmieszą intelektualne dna, którym jedyne co się kojarzy z pracą, to przeczołgiwanie, charówka, wieczny brak jakichś tam praw xD. Ci debile sobie nie zdają sprawy, że często żeby się opłacało takiemu matołkowi zrobić przysługę i zapłacić minimalna pensje, żeby nie zdechł z glodu, to trzeba takiego lewaczka za mordę prowadzać. Gdyby tylko zlikwidować ten przymus pracy w Amazonie xD
Już wam Amazon pokazał, czym jest kapitalizm i jak się wykorzystuje ludzi w imię zysku, jak ma się możliwości.


@Reezu: ten sam amazon który lobbuje za podnoszeniem płacy minimalnej żeby wybić konkurencję? No bardzo kapitalizm xD