Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie dowiedziałem, że istnieje zawód Saunamistrz. Praca polega z grubsza na tym, że pracownik obsługuje saunę i macha ręcznikiem co ma dawać jakieś wrażenia artystyczne.
Pytanie - komu to potrzebne? Jeszcze żeby był pracownik, który będzie pilnował temperatury w saunie to rozumiem, ale na #!$%@? to machanie ręcznikiem? Kto tego oczekuje w saunie?

#sauna
  • 59
@Maly_Jasio: nawet sobie nie wyobrażasz jak zaj3bistej kondycji wymaga bycie kimś takim. Chodzę na saunę 2 razy w tygodniu i często załapuję się na te seanse. Jest tam milion stopni i ciężko wytrzymać na początku jak jeszcze nie jest się przyzwyczajonym żeby w ogóle tam usiedziec. A gość skacze z tym recznikiem, tańczy, robi jakieś niestworzone wygibasy. Jestem pod wrażeniem, że można być tak silnym i zdrowym by robić te seanse
@comfyStefan: Rozumiem, że dla niektórych to miejsce na plotki (cała Finlandia), a dla innych pretekst do zabawy, ale ja chodzę na saunę odpocząć w ciszy od zgiełku miasta.

Dla wielu ludzi to jedyne miejsce w którym mogą się zatopić w myślach, chwilę pomedytować i odpocząć. Nie potrzebujemy tam stroboskopu i muzyki! xD

Ręcznikiem sam sobie pomacham, żeby wymieszać powietrze.
@Maly_Jasio: jako stały bywalec saunarium powiem tak:

- siedzenie po prostu w saunie - git
- bezpłatny seans saunowy (machanie ręcznikiem + muza) - takie se
- płaty seans saunowy (ograniczona liczba ludzi, relaksacyjna muzyka, olejki zapachowe, smarowanie ciała masłem pielęgnującym, okładanie gałązkami) - ultimate relaks.

Dobry saunamistrz który ponad machanie ręcznikiem umie dobrać tempreaturę do zapachów, odpowiednią nią manipulować, do tego nastroic muzyką to jest złoto i człowiek który jest
@Maly_Jasio: Przed covidem jak chodziłam często na saunę, to była rozpiska o których godzinach wbija ziomek i organizuje machanie recznikiem plus do tego używał różnych olejków eterycznych i super pachniało. Ludzie się zbierali 10 minut przed, bo się bali ze wszyscy się nie zmieszczą :D polecam kiedys się przejść na coś takiego
@comfyStefan: jakim cudem ci saunamistrzowie są w ubraniach? Przecież się odparzą w tych ciuchach, a te matieriały w takiej temperaturze wydzielają różne niezdrowe substancje (σ ͜ʖσ)