Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie dowiedziałem, że istnieje zawód Saunamistrz. Praca polega z grubsza na tym, że pracownik obsługuje saunę i macha ręcznikiem co ma dawać jakieś wrażenia artystyczne.
Pytanie - komu to potrzebne? Jeszcze żeby był pracownik, który będzie pilnował temperatury w saunie to rozumiem, ale na #!$%@? to machanie ręcznikiem? Kto tego oczekuje w saunie?

#sauna
  • 59
@Maly_Jasio: każda sauna organizuje tzw. seanse saunowe. Zbiera się paręnaście osób i gość/laska wykonuje układ choreograficzny do muzyki. Do tego na kamienie kładzie lód z olejkami zapachowymi i robi się cały show. Podczas wachlowania odczucie temperatury jest intensywniejsze niż podczas siedzenia w tej samej saunie bez wachlowania.
To, że czegoś nie rozumiesz nie znaczy, że komuś to nie jest potrzebne ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Maly_Jasio: Najlepsze jest to że jak zapytałem rodowitego Fina o to czy u nich też są sauna mistrzowie to był mega zdziwiony i się zastanawiał po co to komu xD z moich obserwacji wynika że sauna dla Polaka jest za nudna bo nie leci disco polo i nie można zrobić foty z misiem za 10zl albo kupić plastikowej ciupagi. Dlatego robią jakieś wygibasy z ręcznikami. Jak tego nie ma to w
Wbrew pozorom to nie jest takie proste, mam koleżankę która robi takie pokazy i po każdym z nich jest wykończona.
Oni do tych pokazów w odpowiednich temperaturach się przygotowyją tygodniami jak nie miesiącami (mowa o nowych osobach)

Jakbyś wszedł ulicy i chciał tak sobie pomachać to byś padł jak mucha po 20 sekundach.