Wpis z mikrobloga

Hej!

Mam takie pytanko o miejsca postojowe przeznaczone "dla policji", które można znaleźć pod różnymi marketami.

Takie jak to: https://www.google.com/maps/@50.3194655,19.1061525,3a,32.8y,128.15h,82.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sc4noPPg6nGm19HAojQ_r4A!2e0!7i13312!8i6656

Przyznaję, że na czasem nich parkuję i już kilka razy widziałem, że radiowóz musiał sobie znaleźć inne miejsce z mojego powodu. Z tego co się orientowałem, to nie ma czegoś (w przepisach) jak miejsce dla konkretnej służby. Ta tabliczka to nawet nie jest znak. Narysowana koperta chyba nie spełnia żadnych wymogów (znam tylko te dla miejsc dla niepełnosprawnych). Brakuje też znaku D18a.

Czy wiecie czy coś za to grozi? A nawet jeśli, to bardziej interesują mnie konkretne przepisy, które o tym mówią. Z góry dziękuję!

#policja #prawojazdy #kodeksdrogowy #parkowanie
  • 23
@haudujudu_: Widzę że odpowiedziałeś sobie sam, ale utwierdzę Cię w tym, że masz rację ;) Istnieje możliwość wymalowania koperty dla konkretnego użytkownika, ale musi być ona zgodna z rozporządzeniem, tj. P-20 + napis dla kogo jest zastrzeżona + znak pionowy D-18 z tabliczką informacyjną o podobnej treści (pionowy może być, lecz nie musi). Jeśli wszystko jest zgodne z rozporządzeniem (te pod marketami zazwyczaj nie są) to za postój w takim miejscu,
@xTortox: Dzięki. Co do leasingu, to oczywiście masz rację. Mój leasing kasuje 50zł netto za przekazanie danych osobowych. Ja wtedy wiem, że nie ma co odbierać poleconych prez jakiś czas (nie, że jestem jakimś piratem - przez kilka lat próbowano mi wręczyć mandat tylko raz w ten sposób). Może źle się wyraziłem, że leasing to parasol. Wystarczy nie odbierać korespondencji w toku wyjaśniającym.