Wpis z mikrobloga

Hej!

Mam takie pytanko o miejsca postojowe przeznaczone "dla policji", które można znaleźć pod różnymi marketami.

Takie jak to: https://www.google.com/maps/@50.3194655,19.1061525,3a,32.8y,128.15h,82.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sc4noPPg6nGm19HAojQ_r4A!2e0!7i13312!8i6656

Przyznaję, że na czasem nich parkuję i już kilka razy widziałem, że radiowóz musiał sobie znaleźć inne miejsce z mojego powodu. Z tego co się orientowałem, to nie ma czegoś (w przepisach) jak miejsce dla konkretnej służby. Ta tabliczka to nawet nie jest znak. Narysowana koperta chyba nie spełnia żadnych wymogów (znam tylko te dla miejsc dla niepełnosprawnych). Brakuje też znaku D18a.

Czy wiecie czy coś za to grozi? A nawet jeśli, to bardziej interesują mnie konkretne przepisy, które o tym mówią. Z góry dziękuję!

#policja #prawojazdy #kodeksdrogowy #parkowanie
  • 23
Z tego co się orientowałem, to nie ma czegoś (w przepisach) jak miejsce dla konkretnej służby.


@haudujudu_: źle się orientowałeś, albo bardziej prawdopodobne - nie orientowałeś się w ogóle tylko zapytałeś tutaj

są miejsca dla konkretnych służb, ale nie w ten sposób oznaczane
@hauhauhau: nie trafiłeś kolego, kilkukrotnie próbowałem znaleźć coś na ten temat, ale prawda jest taka, że nawet nie wiem jak szukać. Trafiam jedynie na przepisy o wytycznych dla miejsc dla niepełnosprawnych i o znakach D18a.