Wpis z mikrobloga

Na drodze z pracy ostatnio wymalowali linie ciągłą oraz pasy zaraz za przystankiem autobusu miejskiego bez zatoczki, problem z tym że ten autobus czeka czasami 15 minut na godzinę odjazdu, Co robić w takiej sytuacji? przecież omijanie pojazdu bezpośrednio przed przejściem do złamanie prawa, ma ktoś jakiś pomysl?
#polskiedrogi #drogi #ruchdrogowy #policja
ainam102 - Na drodze z pracy ostatnio wymalowali linie ciągłą oraz pasy zaraz za przy...

źródło: comment_16412263171bLCEirwe9OGQbfsA0tfrG.jpg

Pobierz
  • 23
@ainam102: Nie wiem ale znalazłem coś takiego:

Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

Teoretycznie omijasz pojazd który się nie porusza a nie wyprzedzasz, dodatkowo pojazd nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu i się nie poruszał…
@ainam102: zatrzymujesz się na równo z autobusem, sprawdzasz że nikogo nie ma na pasach i przejeżdżasz...zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu
@ainam102: a ja poruszę tutaj wszystkie poruszane wcześniej kwestie i możliwe sytuacje:
1) mamy pasy bez przystanku (niezależnie od linii) i pojazd zatrzymuje się puścić pieszych - ZABRONIONE
2) mamy pasy i przystanek (bez ciągłej) i autobus zatrzyma się na przystanku ale nie puszcza pieszych - DOZWOLONE, ale musimy mieć pewność, że nikt nie będzie przechodził
3) sytuacja gdy autobus zatrzymuje się na przystanku i mamy linię ciągłą (niezależnie od przejścia)