Wpis z mikrobloga

Postawiłem się dzisiaj Scrum Masterowi na próbie przypisania mi Story, które nie miało żadnego opisu, ani wymagań, tylko sam tytuł w stylu "Develop XYZ functionality".

A ja do niego, że nie mogę tego robić ponieważ to nie ma żadnego opisu. Scrum Mastera zatkało na chwilę xD Zaczął myśleć i mówi tak, "no dobra, to pisz do product ownera, i się go dopytuj o szczegóły". (nie mamy analityka/ów).

No i napisałem przed chwilą na Jira komentarz prośbą do PO o opis zadania oraz zdefiniowaniu DoD dla tego zadania ponieważ jako programista nie jestem w stanie zacząć bez uprzedniej analizy. (dałem scrum mastera w CC)
No i tak czekam od 2 godzin i nic nie robię.

#programowanie #pracait #korposwiat #pracbaza
  • 76
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@jaca_66: świadectwo pracy dajesz przecież dopiero jak cię zatrudnia. W CV opisujesz czym zajmowałeś się w poprzedniej pracy, na rozmowie kwalifikacyjnej również. Nie ukrywasz faktu nazwy stanowiska, ale większość firm ma to gdzieś.

Pozatym jesteś do pracy przyjmowany na podstawie umiejętności które przedstawisz na rozmowie kwalifikacyjnej a nie na podstawie nazwy stanowiska.
@straznik_internetuf: Czaje, ale czasem liczy się doświadczenie na papierze które się ma, bo gadać to se może każdy że był księgowym ale tak naprawdę programował i licza się umiejętności. W niektórych firmach to nie przeszłoby gdybyś mówił że masz expa jako Java Dev a na świadectwie miałbyś inaczej wpisane.

No chyba że mowilbys o tym też na rozmowie o pracę. Ale w firmach jest tak, że oni sami Ci zmieniają nazwę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jaca_66: Oprócz tego :
Jeżeli na koncie firmowym mam wpisane po angielsku coś typu : Web application developer.
A na umowie : analityk.

To kłamie pisząc w CV
Firma xxx, stanowisko : programista/analityk ?

Według mnie nie. Plus, CV nie jest dokumentem oficjalnym, mogę tam wpisać że byłem królem Polski i nic mi za to nie grozi prawnie.

A co jeżeli ktoś ma stanowisko software engineer, a w CV wpisze np
@straznik_internetuf: no ja w pierwszej pracy byłem "digital tech developer analyst" a i tak w CV sie wpisywałem jako developer. Nikt o to nie miał problemu na rozmowach, bo napisałem zgodnie z prawdą czym sie faktycznie zajmowałem, a jakie miałem stanowisko w korpo