Wpis z mikrobloga

Duzo osob się pyta o koszty życia w #warszawa, ja mam postanowienie noworoczne trzymać się budżetu miesięcznego wiec sprawdźmy to:

Budżet 3000zl zapłacone mieszkanie -2100(kawalerka), zostaje 900 i jeszcze do opłacenia:
-50 za telefon
- Tankowanie samochodu (-280) opcjonalnie bo mogę chodzić do pracy na piechotę(mam 15min), ew. nie lac całego baku (nie wyjeżdżę więcej niż 100km - miesiąc czyt. Ok 10l ON.

Jesli by olać ten samochód zostaje 850 zl "na życie". Przy czym szamę(obiad) mam w robocie - ale jak wracam zazwyczaj jem "obiado kolacje"
Raz w tyg na zakupach zostawiam ok 100zl +jakies małe zakupy w tyg.

Planuje w tym miesiącu jeszcze isc dwa razy do kina +jakis bar po, ale też na spokojnie.

Wydaje mi się ze jest szansa ale zobaczymy 31.01.

#pieniadze
Pobierz chado_podobny - Duzo osob się pyta o koszty życia w #Warszawa, ja mam postanowienie n...
źródło: comment_1641049658JencdifLSPaSSZnzXRE9ru.jpg
  • 71
@bobikufel dobrze ze wiesz lepiej, za ta około stówę jestem w stanie sobie kupic podstawowe "większe" zakupy na cały tydzień, dodatkowo w "przydomowym warzywniaku" kupuje bulki i jakis ser czy owoce/warzywa.
Z doświadczenia wiem że starcza.

@Chris_Karczynski jeden jest mój, jeden jest mamy place za oba.
@Jamniki2 to są tylko wydatki podstawowe. Rozrywka/ubrania itd. To inna historia.
@bocznica @FatSniper za kawalerkę z opłatami blisko centrum i pasującej mi lokalizacji dodam zeby nie
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
to se dolicz to co pominąłeś bo albo masz lat 18 albo nie ogarniasz życia i wypadłeś starej spod spódnicy. Leki, ubrania itd to #!$%@??


@nochybaniebardzo: ubrania co miesiąc xDD i co z nimi robisz, na tik toku pokazujesz innym? xD leki to ciekawe jakie bierzesz każdego miesiąca, chyba na trądzik.
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
Powodzenia, mi nigdy się to nie udało, ale też wychodzę z założenia, że mamy tylko jedno życie i trzeba żyć godnie.


@batq: o godności świadczy twoje postępowanie, a nie to czy będziesz miał auto marki premium i dom. Szczególnie jakbyś całe życie myślał tylko o swoim losie, bo wtedy godności nie miałbyś żadnej
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
Pasztet drobiowy najtańszy 2 złote

2 takie dziennie + 1 chleb za 5 złotych

To już 70 złotych tygodniowo #!$%@?ąc tylko najtańszy pasztet z najtańszym chlebem


@bobikufel: czy ty kupujesz 1 chleb dziennie i to za 5 złotych, który w dodatku nazywasz "najtańszym", do tego 2 całe pasztety? xDDDDDD pomijając, że nie postawisz policzyć 9x7...
@bobikufel: ja też próbuje coś oszczędzić, da sie jeść tanio. Np wczoraj :
ryż 4 woreczki - 2zł
560g piersi z kurczaka - 9zł (coś z hakiem, jakoś 9,20 nie pamiętam)
gotowy sos - 3,5zł (ale całkiem dobry skład ma, jakbym chciał robić sam to passata 4zł, warzywa z 3zł, czyli 7zł)
olej miałem, zresztą potrzebujesz go 50ml, przyprawy miałem.

Obiad wyszedł 14,5zł a mam go spokojnie na 3 razy, najczęściej