Wpis z mikrobloga

W sumie skoro ty nie hamujesz ani nie odpuszczasz gazu to jakie zagrożenie stwarza take wyprzedzanie?


@mruwka_faraonka: Zagrożenie złamania biblii prawilniaka. Dla takich ludzi przepisy to świętość i nie dociera do nich, że czasami łamanie przepisów wcale nie oznacza stwarzania zagrożenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@klepie-biede: ok, mam nadzieję, że do PRZEPISÓW o noszeniu maseczki również się tak stosujesz, podobnie jak nie odśnieżasz/zostawiasz auta z włączonym dłużej niż minutę silnikiem.
A jeśli kiedykolwiek nie, to życzę innego politruka z kamerką, który cię również #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nikt tu chyba nie podniósł sprawy wpływu publicznych szykan i donoszenia na ogólne bezpieczeństwo na drogach - im więcej się mówi o nagraniach z kamerek (np. im większa popularność STOPCham) tym większa świadomość kierowców, że na drogach nie są anonimowi - że w każdej chwili ktoś może nagrywać ich poczynania i wykroczenia drogowe mogą spotkać się z (zasłużoną) karą, nawet jeśli przy wydarzeniu nie było Policji - w związku z tą rosnącą
  • Odpowiedz
To przy znać się którego z wykopków tak boli moja krytyka debilnej jazdy po polskich drogach że teraz każdy mój komentarz zgłasza moderacji z fikcyjnym, nie mającym związku z realiami powodem? A @nKb to przyklepuje - czy też jest piratem drogowym? To samo robi 8s6L - odrzuca racjonalne odwołania. Ale jak wszyscy wiemy to znane najgorsze jednostki wśród #moderacja
  • Odpowiedz
To przy znać się którego z wykopków tak boli moja krytyka debilnej jazdy po polskich drogach że teraz każdy mój komentarz zgłasza moderacji z fikcyjnym, nie mającym związku z realiami powodem? A @nKb to przyklepuje - czy też jest piratem drogowym? To samo robi 8s6L - odrzuca racjonalne odwołania. Ale jak wszyscy wiemy to znane najgorsze jednostki wśród #moderacja


@klepie-biede: Tak to jest jak się toczy żółć i przekonuje ludzi to
  • Odpowiedz
jak się toczy żółć i przekonuje ludzi


@cwlmod: a gdzie ty tu widzisz żółć? ja tu w swoich wypowiedziach widzę argumenty i poglądy. Każdy może się z nimi nie zgadzać i mamy tu otwarte pole do dyskusji. Nie uczciwej co prawda bo ktoś tu ma chody w #moderacja albo sam jest moderatorem i sprytnie usuwają to co nie jest zgodne z ich światopoglądem (wrzuciłem screeny tych przezabawnych decyzji usunięć moich komentarzy
  • Odpowiedz
@klepie-biede: Agumenty? xD

Zresztą wystarczy poczytać komentarze mireczków w tym wątku żeby zrozumieć że poziom akceptacji dla głupoty w tym kraju jest niewiarygodnie wysoki. Bardziej gardzą takim "kapusiem" jak ja (który być może uświadamiając takiego kierowcę może potencjalnie uratuje czyjeś życie) niż potencjalnym drogowym zabójcą. Dzięki takim opiniom wiem że dobrze robię. Ja chyba zbyt często zapominam, że żyję w kraju robaków.


To nie jest agumenty tylko urojenia i brak zdolności
  • Odpowiedz
To nie jest agumenty tylko urojenia i brak zdolności do oceny sytuacji.


@cwlmod: to jest tylko twój punkt widzenia, moim zdaniem nie poprawny.
Powtórzę raz jeszcze mój pogląd: https://www.wykop.pl/wpis/62820479/do-niektorych-nadal-nie-dotarlo-ze-taniej-to-juz-b/#comment-222526225

Taka różnica prędkości pozwala na samodzielną oceną sytuacji na przejściu i indywidualną reakcję bez ciemnego zwalniania do prędkości pojazdu obok


I w tej kwestii mam zupełnie inne zdanie. Przepis dot. zakazu wyprzedzania przed i na przejściu po to jest tak zdefiniowany żeby
  • Odpowiedz
@klepie-biede: droga z dobrą widocznością, ty nie zwalniasz, gość jedzie w wyższym aucie dzięki czeku widzi więcej. Jak dla mnie twoje zachowanie w tym momencie jest mega słabe, ot żeby wrzucić filmik do neta żeby ktoś cię w końcu za coś pochwalił.
Rozumiem ściganie patologii drogowych ale w twoim wypadku to zwykle, niskolotne czepialstwo
  • Odpowiedz
I w tej kwestii mam zupełnie inne zdanie. Przepis dot. zakazu wyprzedzania przed i na przejściu po to jest tak zdefiniowany żeby uczyć kierowców odpowiedniego zachowania. Bez znaczenia czy akurat mamy przejście o doskonałej widoczności jego otoczenia ze wszystkich stron. To ma nie mieć znaczenia. Kierowca powinien mieć wyrobiony nawyk i zawsze bezwględnie zachować się tak samo.


@klepie-biede: jesteś idealnym przykładem leminga. Rząd i milicja są z ciebie dumni. Kto
  • Odpowiedz
I w tej kwestii mam zupełnie inne zdanie


@klepie-biede: Nie. Ty piszesz o ogólnym podejściu prawnym, a ja stwierdzam stan faktyczny. W sytuacja jak na twoim filmie, nawet nieogarnięty kierowca zdążyłby zauważyć pieszych i zahamować, bez względu na obowiązek zrównania prędkości.

Bez znaczenia czy akurat mamy przejście o doskonałej widoczności jego otoczenia ze wszystkich

Wprost przeciwnie. Ma to bardzo duże znaczenia w sytuacji ujawnienia wykroczenia. Nie można karać tego kierowcę tak
  • Odpowiedz
@daszek21: @Krupier: mnie takie podejście po prostu rozwala.

Facet nie stworzył żadnego zagrożenia, jego przyhamowanie byłoby bardziej dokuczliwe niż to co zrobił, ale ktoś go podp****li, bo tak stoi w prawie i jeszcze się cieszy bo dojdzie jakiegoś bogu ducha winnego kierowcę.

Nie na zasadzie - mamy prawo żeby redukować niebezpieczne zachowania poprzez ich karanie, tylko jechać wszystkich bez wyjątku za każde jego naruszanie.

Sorry, ale nie moje klimaty.
  • Odpowiedz