Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cumulonimbus: ale cały czas przyjmujesz, że jestem obrońcą Bąkiewicza, a ja nie mam z nim nic (dzięki Bogu) wspólnego - może jestem w tym zakresie liberalny, ale tylko dlatego, że nie chcę wyjść na hipokrytę, bo sam prowadzę klientom postępowania upadłościowe i wiem, że ludzie kombinują jak konie pod górę. Bronie Bąkiewicza tylko co do tego, że z obrazka wrzuconego przez opa wynika, jakoby Bąkiewicz był hipokrytą bo głosił wartości rodzinne,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElonUfamTobie: nie, miał z żoną rozdzielność i to też trochę inaczej. Podejrzewam, że chciał wykazać, że nie jest w stanie spłacać wierzycieli w odpowiednim stopniu bo ciąża na nim zobowiązania alimentacyjne (mające pierwszeństwo przed innymi) i generalnie jego życie się rozpadło wskutek rozwodu, ma fatalną kondycję psychiczną itp.
wziął fikcyjny rozwód aby uchronić majątek żony przed wierzycielami, i co z tego? Katolik nie ma prawa już się rozejsc z drugą osobą? Puknij się w ten tęczowy czereb typek


@pomidorki_koktajlowe: widzę, że zajebisty z ciebie katolik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znaczy owszem, Kościół wymyślił sobie swoją alternatywę dla rozwodu, ale publicznie udaje, że to jednak nie jest rozwód, bo rozwody są zakazane w KK.
@czeskiNetoperek:
O LOL, pozdrawiam wszystkich broniących tego typa, że nic złego nie zrobił i nie złamał żadnych przykazań swojej ukochanej religii, którą ma głęboko w serduszku i chce jej nawet bronić zbrojnie przed protestującymi dziewczętami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to tak:
- nie chciał, żeby żona odpowiadała za długi których narobił? Godne podziwu, ale od tego jest intercyza. Czemu nie podpisał intercyzy?
- rozwiódł się za
Ludzie przed sądami kłamią, czy też koloryzują, bądź też pomijają niewygodne fakty, albo modyfikują rzeczywistość tak by osiągnąć jak najlepszy wynik procesowy - tak było, jest i będzie, nieważne czy w sprawach karnych, cywilnych, czy też gospodarczych. Jest to naganne? Tak, ale Bąkiewicz nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem.


@BigGuy: Ubolewam, że za krzywoprzysięstwo są niskie i praktycznie niewymierzane kary.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@durga_na_sztandary: eh, kolejna komentująca bez zapoznania się z artykułem.

Mieli rozdzielność majątkowa, a Bąkiewicz najpewniej nie ma zaległości alimentacyjnych. Alimenty muszą być zasądzone w wyroku sądowym, ale skoro mieszkali razem to w ten sposób przyczyniał się do zaspokojenia potrzeb dzieci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozwód najpewniej był wymówką dla sprawy upadłościowej, a zasądzone alimenty były argumentem do obniżenia/umorzenia spłat względem wierzycieli. Częsty myk - dłużnicy tak robią,