Wpis z mikrobloga

#praca #b2b #podatki #pracbaza

Powiedzcie mi proszę czy dobrze rozumiem.

Dostaje na UOP np 5000zl brutto, koszt pracodawcy to wówczas 6000zl.

Czy jak przechodzę na b2b to wystawiam pracodawcy fakturę na koszt 6000zl i dla niego to to samo, a ja dostaję więcej ale odejmuję podstawowe koszty czyli ZUS, chorobowe, księgowa czyli jakieś 1600zl/msc - dobrze myślę?

Czy te podstawowe koszty są większe?
  • 6
@Wojtas_elo: dobrze myślisz, tylko
- dlaczego masz dostać 6000, pracodawca nic z tego nie ma a ponosi dodatkowe ryzyko, żaden interes dla pracodawcy przechodzenie na B2B, no chyba ze gdzieś indziej będzie przycinał. Zazwyczaj na B2B dosatakje się troche mniej niż koszt pracodawcy
-ZUS to 1124,23 z chorobowym lub 1037,18 bez chorobowego + składka zdrowotna liczona od dochodu ale minimum ~270zł
-księgowość ok 150
@zibizz1: zakładam, że mógłbym się dogadać z pracodawcą - on nie płaci więcej, a ma bardziej zadowolonego pracownika, który dodatkowo nie ma urlopu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to tylko moje założenia z czapy.

Czyli te koszty ok 1600 jak pisałem.

Dziękuję Mirku za odpowiedź.
@Wojtas_elo: czasem, ale rzadko są w umowie dni bez świadczenia usług, lub urlop jest na gebę, jak nie masz urlopu w B2B tylko mniejsza wypłata za urlop to nawet troszkę więcej niż koszt pracodawcy powinno być.
@Wojtas_elo: możesz siedzieć u pracodawcy, ale nie musisz. spotkałem się ostatnio z tym że firma wystawia fakturę za korzystanie ze sprzętu usługobiorcy, oczywiście o ta kwotę usługodawca (Ty) zwiększasz swoją fakturę