Wpis z mikrobloga

Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za krytykę cenzury
- protestował przeciwko wpisaniu do konstytucji PRL "wieczystego sojuszu z ZSRR"
- w stanie wojennym internowany i osadzony na 3 lata w areszcie za "próbę obalenia ustroju socjalistycznego"
- redaktor pism opozycyjnych i kierownik największej podziemnej oficyny wydawniczej
- zatrzymany przez bezpiekę ponad 100 razy, wielokrotnie pobity
- kolejny raz aresztowany w związku z Sierpniem 80
- zatrzymany, aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za "wybryki chuligańskie"
- miał propozycję ubiegania się o zwolnienie z aresztu w zamian za wyjazd z kraju - zamiast podania napisał do Kiszczaka obraźliwy list wyzywając go od durniów
- aresztowany po raz czwarty i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za próbę organizacji strajku w Stoczni Gdańskiej (zwolniony po 17 miesiącach na podstawie amnestii)
- główny członek KOR - najbardziej znanej organizacji opozycyjnej lat 70


#neuropa #polska #historia #prl #ciekawostki #4konserwy
rzep - Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za kr...

źródło: comment_16407849788oiSaSOxfvmiEGqSQi1jAD.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
Napisałem, że nie ma sensu wchodzić w dyskusję

- Ty z góry założyłeś, że jestem wytresowany (Ciekawe co to za błąd logiczny hehe) i nie mam za wiele do powiedzenia

- Napisałem Ci, że z racji wykształcenia mam jako taką wiedzę i podejrzewam że znam temat lepiej niż Ty.


@Gallimard: Napisałeś, że jesteś z wykształcenia historykiem, więc wiesz więcej ode mnie i odmówiłeś dyskusji na
  • Odpowiedz
@rzep: ziomek, nie tak się tworzy tego rodzaju wpisy. Czytelnik ma do końca zastanawiać się, czy dotyczy to osoby ze zdjęcia czy kogoś innego. Tu już przy pierwszym punkcie wiadomo, że nie opisuje on ani L. ani J. Kaczyńskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz