Wpis z mikrobloga

Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za krytykę cenzury
- protestował przeciwko wpisaniu do konstytucji PRL "wieczystego sojuszu z ZSRR"
- w stanie wojennym internowany i osadzony na 3 lata w areszcie za "próbę obalenia ustroju socjalistycznego"
- redaktor pism opozycyjnych i kierownik największej podziemnej oficyny wydawniczej
- zatrzymany przez bezpiekę ponad 100 razy, wielokrotnie pobity
- kolejny raz aresztowany w związku z Sierpniem 80
- zatrzymany, aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za "wybryki chuligańskie"
- miał propozycję ubiegania się o zwolnienie z aresztu w zamian za wyjazd z kraju - zamiast podania napisał do Kiszczaka obraźliwy list wyzywając go od durniów
- aresztowany po raz czwarty i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za próbę organizacji strajku w Stoczni Gdańskiej (zwolniony po 17 miesiącach na podstawie amnestii)
- główny członek KOR - najbardziej znanej organizacji opozycyjnej lat 70


#neuropa #polska #historia #prl #ciekawostki #4konserwy
rzep - Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za kr...

źródło: comment_16407849788oiSaSOxfvmiEGqSQi1jAD.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@siedzacywilk Chociażby jego stosunki z Jaruzelskim (jednym z największych zbrodniarzy w Polsce w XX w.) świadczą o nim najlepiej.

Poza tym Michnik jest jednym z twórców postkomunizmu w Polsce, człowiekiem od Okrągłego Stołu, karierowiczem oraz byłym współpracownikiem komunistów. A przede wszystkim człowiekiem wybielonym przez komunistyczne media, które sam z nimi tworzył (niestety odniósł w pewnym sensie sukces, jeżeli w 2021 roku nadal powstają takie posty jak użytkownika @spere oraz @
  • Odpowiedz
@JanNowak: jaruzelski nie byl zbrodniarzem i
Zadziwiająco latwo oddal wladze
Obecnie mamy większe mendy u wladzy niz michnik
kaczynski z tuskiem tez byli przy okrągłym stole a jeden podobno nawet pod

Obecnie tez mamy sedziego komunistycznego w trybunale konstytucyjnym co jest
  • Odpowiedz
@rzep A dlaczego nie odniesiesz się do filmów z przytulania się Michnika i Jazurela? I żeby nie było, odnoszę się tylko do tego filmu vs tego, co Ty napisałeś. Nie szukam animozji do obecnej polityki.
  • Odpowiedz
@siedzacywilk Mało obchodzi mnie PO i PIS podczas rozmowy na zupełnie inny temat. Ale zupełnie nie uważam, żeby Tusk i Kaczyński byli gorsi od Michnika.

Tylko jedno mi się w Twojej wypowiedzi zupełnie nie zgadza - Jaruzelski nie był zbrodniarzem?! Zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób zarządzał krajem? Twoje słowa to plucie w twarz moim dziadkom i pradziadkom.

Zacznę od czegoś prostego, Stan Wojenny. Wiesz, że to on do niego doprowadził i nim zarządzał? Wiesz, do jakich zbrodni i morderstw, a nawet masakr dochodziło w czasie Stanu? Ostatnio towrzylem materiały w sprawie kopalni "Wujek", radzę poczytać.
Komunista Jaruzelski, aby tylko dalej ciągnąć ówczesny twór, jakim była "Polska", był w stanie zrobić nawet coś takiego, nawet mimo braku przyklasku ze strony
  • Odpowiedz
Masakr
ty masakry nie widziałeś
Kilku gurnikow zginęło jak na taka rewolucje
To mozna powiedziec ze to bylo pokojowe oddanie wladzy
Zbrodniazem
nawet go nie ukarali za nic i trudno mu przypisac wine za tych paru gornikow
  • Odpowiedz
@siedzacywilk Straszne jest to co piszesz. To tylko bardziej mnie uświadamia, jak Polska jest podzielona i jaką porażkę ponieśliśmy z edukacją. Niestety świat jest pełen "różnych" ludzi - w internecie poznałem już faszystów, komunistów, chwalących zbrodniarzy czy morderców. Dlatego nie będę dyskutował z takimi, co piszą, że "chyba masakry nie widziałem" i "to było pokojowe odda je władzy" (co to w ogóle znaczy i w jakim jest kontekście?).
Jaruzelski nie był
  • Odpowiedz
Swiat widzial gorsze rzeczy
Oczywiscie zbrodnie byly i nikt tego nie podważa
Zreszta od tego sa sady a nie ja czy ty
Czemu ten michnik jest gorszy od takiego tuska i kaczki
No czemu
  • Odpowiedz
gomułka też siedział w więzieniu, widzisz jaki fajny, swój chłop


@bolidupsko: Gomułka technicznie rzecz biorąc, nigdy nie siedział w więzieniu. Został aresztowany, ale przewieziony nie do katowni MBP na Koszykowej, tylko do willi bezpieki w Miedzeszynie, która była bardziej luksusowym aresztem dla członków partii. Tego nie da się porównać z relegowanym z UW, bitym i skazanym Michnikiem, którego zastraszano psychicznie w zwyczajnym pierdlu. Prof. Dudek:

Władysław Gomułka nie był
  • Odpowiedz
@rzep: Związek Radziecki miał na pieńku przez pewien czas z Rzymianami za działania Izraela wbrew ich widzi mi się, więc ich przymykali. Ponadto, własnych agentów też przymykano i nawet ich bito, aby ich uwiarygodnić. A gdzie Michnik siedział przy Okrągłym Stole? Po stronie komunistów, tak samo jak Kwach czy Miller.
KawaJimmiego - @rzep: Związek Radziecki miał na pieńku przez pewien czas z Rzymianami...
  • Odpowiedz
@rzep Trzymajcie mnie. Tyl gloryfikuje Michnika czyli człowieka, który układał się z komunistami i pił wódkę z Kiszczakiem w Magdalence

Dla tego kraju nie ma przyszłości
Zaraz pewnie napisze, że Wałęsa nie współpracował z SB
  • Odpowiedz