Wpis z mikrobloga

Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za krytykę cenzury
- protestował przeciwko wpisaniu do konstytucji PRL "wieczystego sojuszu z ZSRR"
- w stanie wojennym internowany i osadzony na 3 lata w areszcie za "próbę obalenia ustroju socjalistycznego"
- redaktor pism opozycyjnych i kierownik największej podziemnej oficyny wydawniczej
- zatrzymany przez bezpiekę ponad 100 razy, wielokrotnie pobity
- kolejny raz aresztowany w związku z Sierpniem 80
- zatrzymany, aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za "wybryki chuligańskie"
- miał propozycję ubiegania się o zwolnienie z aresztu w zamian za wyjazd z kraju - zamiast podania napisał do Kiszczaka obraźliwy list wyzywając go od durniów
- aresztowany po raz czwarty i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za próbę organizacji strajku w Stoczni Gdańskiej (zwolniony po 17 miesiącach na podstawie amnestii)
- główny członek KOR - najbardziej znanej organizacji opozycyjnej lat 70


#neuropa #polska #historia #prl #ciekawostki #4konserwy
rzep - Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za kr...

źródło: comment_16407849788oiSaSOxfvmiEGqSQi1jAD.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
Trzymajcie mnie. Tyl gloryfikuje Michnika czyli człowieka, który układał się z komunistami i pił wódkę z Kiszczakiem w Magdalence


@Gallimard: I? Na tym polegała pokojowa transformacja ustrojowa. Ustalono z komunistami przekazanie władzy i zakończenie PRL bez udziały czołgów i trupów na ulicach.
  • Odpowiedz
Widzę, że nie na sensu wchodzić w dyskusję. Miłego dnia życzę i pozdrawiam


@Gallimard: Zgadzam się, ludzie wytresowani, że Michnik to zło i komunista raczej nie mają wiele do powiedzenia w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@rzep To tak nie działa. Zachęcam do poczytania jakichś książek, np autorstwa Zimbardo. Możesz zacząć od Kluczowych koncepcji. Miłego dnia miśku
  • Odpowiedz
@Gallimard:

To tak nie działa.


Oczywiście, że działa. Twierdzenie, że masz racje bo jesteś z wykształcenia historykiem to idealny przykład tego błędu.
  • Odpowiedz
@rzep - Napisałem, że nie ma sensu wchodzić w dyskusję
- Ty z góry założyłeś, że jestem wytresowany (Ciekawe co to za błąd logiczny hehe) i nie mam za wiele do powiedzenia
- Napisałem Ci, że z racji wykształcenia mam jako taką wiedzę i podejrzewam że znam temat lepiej niż Ty.

Nigdzie nie wspomniałem, że mam rację bo jestem historykiem. Jedyną osobą, która popełnia tu błędy logiczne jesteś Ty, mój drogi
  • Odpowiedz
@rzymski_ntp Takiego, że kolega wyżej powołał się na jeden z błędów logicznych, którego tu nie było. Więc mu mówię żeby się doedukował na ten temat i nie powoływał na tematy o których nie ma pojęcia

Robisz #!$%@?ę z logiki. Ale pewnie jesteś multikontem
Jak nie to jesteś wybitnie głupi
  • Odpowiedz