Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w trakcie kompletowania dokumentów do złożenia wniosku do norweskiego urzędu o uznanie kwalifikacji zawodowych w zawodzie elektryka tzw. DSB. Jeśli je zdobędę jestem zdecydowany wyjechać.

Ogłoszenia o prace w tym temacie ciągle się pojawiają. Planowałem zatrudnić się przez agencję. Wyemigrować planuję co najmniej do emerytury, dlatego teraz zastanawiam się czy jest jakaś szansa na zatrudnienie bezpośrednio w Norwegii. Norweskiego uczę się ale to dopiero podstawy podstaw, więc wszystko musiałoby się odbyć po angielsku.

Chciałbym żyć w Bergen, Stavanger albo Alesund. Nie mam tam żadnych znajomych. Odłożę $ potrzebny na 3-4 mc przeżycia tam. Pytanie teraz czy w ogóle możliwe jest wynajęcie pokoju będąc w PL? Co trzeba będzie załatwić zaraz po przylocie?
Potem roznoszę CV do firm z branży ewentualnie również innych. Jest szansa znaleźć tam pracę w ten sposób w ciągu tych 3 miesięcy?

Czy jest jakiś sposób na tymczasowe dorobienie, w ciągu tych kilku miesięcy tak aby nie siedzieć bezczynnie dopóki nie znalazłbym stałej pracy? Na zasadzie, że praca jest dla każdego chętnego bez rozmów kwalifikacyjnych itp. powiedzmy, kurierka, zmywak itp.

Czy to jednak tak nie zadziała bo osób z takimi kwalifikacjami jest więcej niż pracy nie mam szans bez norweskiego, doświadczenia z Norwegii no i jako imigrant.

#praca #pracbaza #elektryka
#emigracja
#norwegia
  • 1
@nieznamniepamietam: Na grupce na fejsie typu "Polacy w Bergen" "Polacy w Stavanger" czesto oglaszaja jakies mieszkania/pokoje na wynajem, pomoc w jakis robotach domowych itp. Jezeli chodzi o dorobienie bez rozmowy kwalifikacyjnej to raczej kiepsko. Mozesz równie dobrze popytac firm sprzatajacych czy nie potrzebuja ringevikar (tj. Zastepstwo na telefon). Zeby zalatwic pozwolnie na pobyt to musisz miec kontrakt. Ogólnie to pracy na rynku jest w #!$%@? wiec napewno cos znajdziesz w 3