Wpis z mikrobloga

Cześć, może mi ktoś pomoże bo powoli zaczynam wariować a moja wiedza z zakresu #ogrzewanie pelletem jest zerowa.
Kupiłem w tym roku piec na #pellet i jak temperatury były wyższe to jeszcze wszystko zdawało się działać ok ale teraz jak temperatury dochodzą do -10 i niżej to się człowiek zaczął zastanawiać.

Mam sterownik pokojowy, ustawiłem sobie temp. 22 stopnie to przez cały dzień nie doszedł do tej temperatury, 21.8 to maks - dogrzewa baaaaaaaaaaardzo długo.

Temperatura zadana pieca 70 stopni
Nadmuch 62%
Histereza 5 stopni
~140m2
Ocieplenie wełna ~20cm

Popiół jak widać na zdjęciach - część faktury mąki, a część zbrylona
We wszystkich komorach zbiera się sadza - i to od początku, nie tak, że jakoś ostatnio.
Pellet to barlinek 6mm.

Wcześniej na nadmuchu 45% był czarny dym więc dałem większą moc, jest teraz biały ale syf w komorach spalania i tak się tworzy...

Godzinę temu zmieniłem temperaturę na 23 stopnie to przez ten czas temperatura w pokoju wzrosła o 0.2 :/
W tym momencie dziennie idą jakieś 3 worki x15kg

Jakieś pomysły, rady, propozycje bo już sam nie wiem co mam tu zmieniać czy nadmuch czy temperaturę czy cholera go wie co jeszcze.

Jakieś pomysły, propozycje, porady ?

#ogrzewanie #sezongrzewczy #zapytanie #kociochpyta #pellet
Pobierz n0xx - Cześć, może mi ktoś pomoże bo powoli zaczynam wariować a moja wiedza z zakresu...
źródło: comment_1640627293n2FpjtBfoT4Fxu0IR2xuBR.jpg
  • 25
@adder23: Chodzi Ci o temperaturę mieszacza ?
Mam najzwyklejsze grzejniki z termostatem Herz mini.
@Silikon: Popatrzyłem w ustawienia ale nie widzę opcji zmiany czy podłogowe czy grzejniki.
Mogę zmienić ustawienie żeby brał pod uwagę temperaturę zewnętrzną ale to by miało sens w lecie kiedy temperatura dzień/noc się zmienia a nie non stop jest na minusie jak teraz.
@Silikon: Sprawdzę i napiszę co tam wygrzebałem jutro w trakcie gruntowego czyszczenia bo już mam na dzisiaj dosyć tego pieca.

Dzięki za wszelkie propozycje i pomoc !!
@Silikon:
Zmieniłem ustawienia i faktycznie da się więcej, nawet do 90 mogę ustawić ale ustawiłem tak jak napisałeś na 60 i w końcu mam taką temperaturę w mieszkaniu jaką chcę.
Spaliny 130 stopni, i pelletu jakby mniej żarło, mam mieszane uczucia co do popiołu bo nadal jest delikatnie zbrylony ale to już pobawię się mocą nawiewu i powinno być gites.

Jeszcze jedno - jaką masz u siebie ustawioną temperaturę zadaną na