Wpis z mikrobloga

moja neostrada nie wyrabia przy pracy zdalnej, myśle nad zestawem ZTE WF830, na stronie play do abonamentów to dają, ale na alledrogo za 450 używke mozna dorwać i na początek przetestowałbym internet na karte w play i orange.
dobry wybór? czy jest jakaś lepsza alternatywa (w podobnych pieniądzach) routera lte + jakiejs antenty najlepiej zewnętrznej kierunkowej?
#internet #router #lte
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@societyX: Polecam poczytać np. tag #internetmobilny - jest tam sporo informacji na temat tego, jak wygląda kwestia wyboru i oferty, i sprzętu do internetu mobilnego.

Jaką masz prędkość Neostrady?
Dopytuję, bo przy internecie mobilnym nie licz na jakąkolwiek gwarancję prędkości. Może się zdarzyć tak, że w dzień będziesz miał kilkadziesiąt Mb/s, a wieczorami - w porze największego obciążenia - spadek do raptem kilku. I anteną obciążenia stacji bazowej za bardzo nie
@societyX: sprawdź jaki modem lte masz w telefonie i za jego pomocą rób testy. Przede wszystkim w godzinach wieczornych, przy najwyższym obciążeniu. Jak np speedtest pokaże DL zbliżony do UL to od razu możesz skreślić dostawcę z listy, nawet się nie zastanawiaj. Jeżeli chodzi o modemy to masz w sumie 3 opcje, zte ale tylko niebrandowane softem play, huawei i mikrotik ale te z kolei są trudne w konfiguracji. Sam kupiłem
@mp107: neostrade mam 10Mb download i 0.8Mb upload.
@NPC_358034: Testuje od jakiegoś czasu w routerze mobilnym alcatel mw70vk karte od play i tamtejsze pakiety internetu. Wypada dość przyzwoicie tylko jest problem z uploadem, przy ~40Mb downloadu mam zaledwie 1-2Mb uploadu. Do BTSu z play mam około 3km lecz mieszkam w nizince i chciałbym niskim kosztem uzyskać prędkości download ~50Mb i upload ~10Mb
@societyX: na różnych forach czytałem że play grzebiąc w sofcie coś tam namotał i ich modyfikacje spowodowały że rutery są mniej stabilne. Do naprawienia samodzielnie ale wymaga wgrywania samemu softu i ogólnie dłubania które może się skończyć utratą gwarancji. Ponoć większość negatywnych recenzji nt. zte jest właśnie spowodowana marnym zmodyfikowanym softem play. Ale przyznam szczerze - nie weryfikowałem tego osobiście.

Jak download jest w porządku w godzinach szczytu to próbuj, skoro
@societyX: Bez znaczenia czy z Play czy nie. Mam branda z playa i działa identycznie jak niebrandowany. Nie jest wykastrowany. Jak coś to na olx można taniej wyrwać z wysyłka olx czyli kupujesz jak na Allegro. @NPC_358034: Chyba chodzi Ci o MF258k a nie wf830 bo na wf830 z dystrybucji playa nikt nie narzekał.
@societyX: między tymi ruterami wielkiej różnicy nie ma, oba agregują tylko 2 pasma więc osobiście nie brałbym żadnego z nich. Tym bardziej że na olx masz za 500zł nowy huawei b628 który ma już agregację 3 pasm.

Na temat anten więcej się dowiesz z wątków na elektrodzie, ja nigdy nie czytałem na ich temat bo mam BTS 500m od domu.