Wpis z mikrobloga

Pamiętam, jak z rok temu na jakimś spędzie rodzinnym lekko podchmielony wujas zaczął filozofować, że kosmos taki wielki, że przecież ktoś to musiał stworzyć bo samo z siebie nie mogło powstać (?), na co tylko rzuciłem, że po prostu wielu rzeczy jeszcze nie wiemy, dlatego ciężko połączyć wszystkie kropki, no i wspomniałem o teleskopie Jamesa Webba, na co któraś z ciotek odparła coś w stylu, że bóg nas pokara za taką zuchwałość XD

#astronomia #nauka #bekazkatoli
  • 74
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Soulmyr: pewnie nigdy się nie dowiemy, ale myślenie, że cokolwiek stworzył jakiś bóg, który istniał od zawsze ma tyle samo sensu co myślenie, że wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu. Jedno i drugie to tylko teoria, na którą nie mamy żadnych dowodów.
  • Odpowiedz
@kezioezio: "wszechświat istniał zawsze"

Naszła mnie taka filozoficzna myśl, a co jeżeli dawniej ludzie słowem bóg określali wszechświat. Jest wieczny i nas stworzył, znajduje się w niebie. Dużo pasuje.
  • Odpowiedz
@kezioezio: W sumie skoro ludzi pokarał Bóg bo chcieli zbudować wieżę tak wysoką żeby zobaczyć niebo, to co zrobi jeśli budujemy teraz taki teleskop żeby zobaczyć co jest 10 mld lat świetlnych dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W sumie skoro ludzi pokarał Bóg bo chcieli zbudować wieżę tak wysoką żeby zobaczyć niebo, to co zrobi jeśli budujemy teraz taki teleskop żeby zobaczyć co jest 10 mld lat świetlnych dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lynxu: Raczej nic nie zrobi bo 10 mld lat „wstecz” to my już od dość dawna jesteśmy w stanie spojrzeć
  • Odpowiedz
@kezioezio: No ale obie odpowiedzi są trochę śmieszne:

Wszechświat powstał z:

niczego - no to dlaczego i jak? Są teorie oparte na kwantach i probabilistyce - co tak naprawdę jedyne mówi, że powstał bo
  • Odpowiedz