Wpis z mikrobloga

Podsumujmy afere z Pegasusem i spróbujmy określić skale skandalu. Służby specjalne włamały się do:

1). Telefonu prokurator Ewa Wrzosek
2). Telefonu adwokata Romana Giertycha
3). Senatora Kolalicji Obywatelskiej

i może jeszcze wiele innych osób z opozycji. Naruszona została tajemnica adwokacka, pytanie gdzie i jak mają szukać sprawiedliwości klienci Romana Giertycha, czy to już nowa rzeczywistość? PiS niedługo przejmie sądy, adwokaci będą inwigilowani przez Państwo, niepartyjni prokuratorzy również, politycy opozycji będą nękani i szpiegowani przez służby specjalne. Z resztą to nie pierwszy raz, kiedy to służby specjalne podsł#!$%@?ą polityków PO, mało kto już pamięta o aferze podsłuchowej, jak widać teraz stało to się normą na większą skale.

kolejny krok to podsłuchy w konfesjonałach? Jedyny organ, który może aktualnie zbadać tą sprawe to NIK, który jest jeszcze niezależny i komisja sejmowa, ale do tego potrzeba większości w sejmie.

#pegasus #szpiegostwo #security #bekazpisu
  • 45
  • Odpowiedz
@Pawel993: #!$%@? przeglądałem ostatnio jakąś antypisowską grupkę na FB.
I był wrzucony materiał video, że Giertycha podsłuchiwali.

I jakaś babka z opisem "Mama na pełny etat" napisała "Niech się Pan nie przejmuje, ja też jestem podsłuchiwana przez rząd bo się źle o nich wypowiadam w internecie"

xD
  • Odpowiedz
@Pawel993 skąd wiesz, że zrobiły to służby specjalne? Pytam, bo grupy APT śledzi się LATAMI, a jedyne co się określa to możliwe powiązania. Żadna szanująca się firma cybersecurity nie wskazuje na sprawcę ataku bez faktycznych dowodów. Więc skąd wie to wykopek?
  • Odpowiedz
skąd wiesz, że zrobiły to służby specjalne? Pytam, bo grupy APT śledzi się LATAMI, a jedyne co się określa to możliwe powiązania. Żadna szanująca się firma cybersecurity nie wskazuje na sprawcę ataku bez faktycznych dowodów. Więc skąd wie to wykopek?


@Bordomir: Rozumiem, że Pegasusa to można sobie kupić w dowolnym sklepie z konsolami?
  • Odpowiedz
@Kuklak czym dla Ciebie jest Pegasus? Dla mnie to marketingowa, wykorzystywana przez dziennikarzy nazwa usługi oferowanej przez firmę z Izraela, która posiada dość dużą liczbę dostępnych podatności zero day, które zresztą skupuje. Czy każdy może skorzystać z usług tej firmy? Zapewne każdy kto ma pieniądze i ideologiczne mu po drodze z Izraelem. Czy znamy jakiekolwiek szczegóły techniczne tej współpracy? Ja nie widziałem takich opracowań. Z pewnością kilka razy firma ta wpadła i
  • Odpowiedz
Zapewne każdy kto ma pieniądze i ideologiczne mu po drodze z Izraelem

A wy tu stwierdzacie, że polskie służby specjalne podsłuchiwały Giertycha xD człowieka, który przebywa na terenie naszego kraju, korzysta z naszej infrastruktury. Gdyby służby chciały to mogłyby wiedzieć o nim wszystko bez korzystania z pomocy Izraelczyków. Ot co.


Czy znasz jakieś osoby, które mają pieniądze, są ideologicznie po drodze z Izraelem i mają motyw, aby:
- szpiegować Giertycha
- szpiegować
  • Odpowiedz
@Kuklak
Ad.

Dla przypomnienia dodam, że na czele polskich służb stoi przestępca skazany przez sąd za przekroczenia uprawnień. Chyba nie powiesz mi, że to jest osoba godna zaufania


To mijasz się z prawdą.

Kontynuując, ja nie wątpię w to, że ktoś mógł włamać się na czyjś telefon. Po prostu uważam, że historię te można przedstawić rzetelnie, a można konfabulować. Nie widziałem raportu Citizenlab. Nie jestem w stanie znaleźć go w google. Wszystko
  • Odpowiedz
@Pawel993 co jest udowodnione? Pegasus technicznie robi to co KAŻDY atakujący. Wykorzystuje podatność systemu, zapewnia sobie jakiś rodzaj persistence i pozwala na zdalne wykradanie danych. Czy szyfruje dane? Nie. Czy może? Najpewniej tak. Czy wiemy z jakich podatności korzysta? Możemy gdybać z jakich korzystał w przeszłości. Czy to znaczy, że nikt inny z nich nie może korzystać? Nie.

Jak widzisz, technicznie wiadomo tyle, że takie sprawy są praktycznie nie do udowodnienia. Ktoś
  • Odpowiedz
nie jest przestępcą.

Przestępca - człowiek popełniający przestępstwo i podlegający odpowiedzialności karnej przed sądem
Nie wiem, która część tego opisu nie pasuje do Kamińskiego
@Bordomir:
  • Odpowiedz
@Kuklak nie poniósł żadnej odpowiedzialności karnej, ergo nie jest przestępcą. Możesz nie odbiegać od tematu? Czy kolejną osobę ze służb spróbujesz oskarżyć o coś czego nie zrobiła na podstawie swoich fantazji?
  • Odpowiedz
nie poniósł żadnej odpowiedzialności karnej, ergo nie jest przestępcą

Przecież jest cała masa przestępców, którzy nie ponieśli odpowiedzialności karnej. Co to w ogóle za argument

Czy kolejną osobę ze służb spróbujesz oskarżyć o coś czego nie zrobiła na podstawie swoich fantazji?

Jaką kolejną? O czym ty mówisz? Kamiński jest przestępcą, który będąc szefem CBA przekraczał swoje uprawnienia. Potwierdził to sąd, a później przyklepał Andrzej Duda
@Bordomir:
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana
Art. 139. Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

Jak widzisz, można je zastosować wobec każdego kto nie został skazany przez Trybunał Stanu. Prezydent ma prawo stosowania prawa łaski bezpośrednio na podstawie artykułu konstytucji. Nie musi stosować się do ogólnych interpretacji i procedur.
  • Odpowiedz
@Bordomir: Zatem skoro długopis go ulaskawil, ale nie był przestępca, to nie mógł po prostu wyjść z aresztu mowiac: przepraszam, znalazłem się tutaj przez pomyłkę, sąd się myli, jestem niewinny? Po co mu było ulaskawienie od maliniaka?
Jesli skazanie prawomocnym wyrokiem przez sąd nie czyni Kaminskiego przestępcą, to co czyni? Twoje widzimisię? Ty tak powiedziałeś, więc Kamiński nie jest przestępca. Ok.
  • Odpowiedz