Wpis z mikrobloga

Podsumujmy afere z Pegasusem i spróbujmy określić skale skandalu. Służby specjalne włamały się do:

1). Telefonu prokurator Ewa Wrzosek
2). Telefonu adwokata Romana Giertycha
3). Senatora Kolalicji Obywatelskiej

i może jeszcze wiele innych osób z opozycji. Naruszona została tajemnica adwokacka, pytanie gdzie i jak mają szukać sprawiedliwości klienci Romana Giertycha, czy to już nowa rzeczywistość? PiS niedługo przejmie sądy, adwokaci będą inwigilowani przez Państwo, niepartyjni prokuratorzy również, politycy opozycji będą nękani i szpiegowani przez służby specjalne. Z resztą to nie pierwszy raz, kiedy to służby specjalne podsł#!$%@?ą polityków PO, mało kto już pamięta o aferze podsłuchowej, jak widać teraz stało to się normą na większą skale.

kolejny krok to podsłuchy w konfesjonałach? Jedyny organ, który może aktualnie zbadać tą sprawe to NIK, który jest jeszcze niezależny i komisja sejmowa, ale do tego potrzeba większości w sejmie.

#pegasus #szpiegostwo #security #bekazpisu
  • 45
przestępcą z definicji poniósł odpowiedzialność karną


@Bordomir: Z definicji, którą właśnie sobie wymyśliłeś czy co?
Masz do poczytania artykuł na stronie policji:
https://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/10374,13-najbardziej-poszukiwanych-przestepcow-Europy-zatrzymanych.html

13 najbardziej poszukiwanych przestępców. Po co ich Policja szuka, skoro według twojej pokrętnej logiki oni już ponieśli odpowiedzialność karną?
@Kuklak nie został skazany przed sąd, ehh. Nie rozumiem po prostu po co mi odpowiadasz, kiedy nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Myślałem, że macie jakieś dowody na to, że polskie służby specjalne podsłuchiwały Romana Giertycha. Ale rozumiem, że poza mokrymi snami lewicujących neuropków, nie ma nic.
Sad uznał, że Kamiński złamał prawo. Duda go ulaskawil, ale to nie znaczy, że cofnął się w czasie i sprawił, że Kaminski nie złamał prawa. Przed uprawomocnieniem się wyroku, co by niezawodnie nastąpiło gdyby nie fikolek maliniaka. Równie dobrze maliniak mógł go ocalić odbijając z policyjnego konwoju, który by go wiózł do Sztumu. Lamanie prawa czyni przestępca i gdyby to nie był pisowiec w pisowskim państwie, to byłby skazany. Równie dobrze pis
nie został skazany przed sąd, ehh.

Czyli twierdzisz, że Kamiński został uniewinniony przez sąd? W załączniku przesyłam pierwsze 3 wyniki z google.

Myślałem, że macie jakieś dowody na to, że polskie służby specjalne podsłuchiwały Romana Giertycha

Nie mamy dowodów. Mamy jedynie poszlaki. A fakt, że na czele polskich służb stoi przestępca jest jedną z nich
@Bordomir:
Pobierz Kuklak - > nie został skazany przed sąd, ehh.
Czyli twierdzisz, że Kamiński został u...
źródło: comment_1640280564ckiGg1WaZKFMN6apYWvdnb.jpg
@Pawel993: to że pegasus będzie nadużywany było już wiadome od dawna. Przypominam że na początku rządów pis wymusił na obywatelach rejestrację numerów telefonu na imię i nazwisko, w celu rzekomej walki z terroryzmem. Ile zaamchow dzięki temu zastopowano? 0. Za to policja już wie kto i kiedy do nich dzwoni, nie trzeba się przedstawiać ()