Wpis z mikrobloga

NIE KUPUJCIE SLODYCZY Z OLEJEM PALMOWYM! Zdecydowana większość słodyczy ma tłuszcz palmowy, przez który wycina się lasy deszczowe by sadzić palmy. Niszczy się całe środowisko świata, oraz ginie wiele zwierząt przy tym, niszczy się im domy. Do tego tłuszcz palmowy jest bardzo niezdrowy i rakotwórczy, szczególnie po obróbce do produkcji słodyczy.
Ten diabelski trend oleju palmowego/shea producentów słodyczy służący jedynie zarobieniu jeszcze więcej na głupich ludziach powoduje straszliwe rzeczy.
Od lat mam zasadę, żeby nie kupować nic w czego składzie jest tłuszcz palmowy. Nawet "lepsi" producenci, np. Lindt, stosuje w niektórych pralinach (np. Lindor) tłuszcz palmowy. Kiedyś lubiłem tą firmę, ale teraz patrzę na to z odrazą. Stosowanie oleju palmowego powinno być całkowicie zakazane i #polityka powinna taki zakaz wprowadzić.
Są słodycze bez tego, a zresztą słodycze można zrobić samemu i są dużo lepsze niż te kupione.

#slodycze #swieta #zakupy #biedronka #lidl #carrefour #kuchnia #ciekawostki #ekologia #zdrowie #nutella #nauka #olejpalmowy #swiat #gospodarka
nowyjesttu - NIE KUPUJCIE SLODYCZY Z OLEJEM PALMOWYM! Zdecydowana większość słodyczy ...

źródło: comment_164017441684dvBkH5wAhx2RudH3qfpM.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@johnmorra: Smakuje? Komu smakuje tłuszcz bez smaku? Można spokojnie użyć innego, tłuszczu np. rzepakowego, ale kosztuje to więcej, więc leją palmowy. Po drugie powoduje to nie tylko choroby od jedzenia tego, ale i niszczenie środowiska, które ma wpływ na cały świat.
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: jeśli miliony ludzi to kupuje to im najwodoczniej smakuje. Tak samo jak palenie fajek, jak może wdychanie smierdzacego dymu powodować zadowolenie? Sam nie pale ale jak komuś to sprawia radość to mam to w dupie oczywiście jeśli mi tym nie dmucha w twarz.

Cały ten eko terror to jest jakaś paranoja ostatnio. Jak te gówniane papierowe słomki czy przykrywki do kubków. Kupuje ostatnio kawe w jakiejś przepłaconej hipsterskiej kawiarni a
  • Odpowiedz
@johnmorra: Eko terror w dzisiejszych czasach to jest konieczność absolutna i każdy powinien być "ekooszołomem", a nawet to jest dużo za późno. Oczywiście, że będę wymuszał, jeżeli niszczysz, także moje, środowisko swoimi słomkami i innym g...wnem plastikowym dla bezmózgów. To nie jest tylko Twoja sprawa.
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: sek w tym ze wy zabieracie sie za wszystko z dupy strony. Oczywiście najłatwiej jest wszystkiego zakazać. Spalenie plastiku jest złe, to wymyślicie coś żeby proces utylizacji był eko a nie idziecie na łatwiznę i wprowadzacie zakazy.

Tak samo piszesz o jakichś ptaszkach i ich domach no #!$%@? serio... wycina się drzewa a potem sadzi nowe, miedzy innymi po to żebyś miał na czym dupe posadzic jak ci przeszkadzaja plastikowe.
  • Odpowiedz
@nowyjesttu:

NEPĒRCIET SALDUMUS AR PALMU EĻĻU! Lielākā daļa saldumu ir ar palmu eļļu, kuras dēļ tiek izcirsti tropiskie meži, lai tajos stādītu palmas. Tiek iznīcināta visa pasaules vide, iet bojā daudzi dzīvnieki un tiek iznīcinātas viņu mājas. Turklāt palmu tauki ir ļoti neveselīgi un kancerogēni, jo īpaši, ja tos pārstrādā saldumu ražošanā.
Šī velnišķīgā tendence palmu eļļas/shea konditorejas izstrādājumu ražotājiem pelnīt vēl vairāk naudas no muļķiem izraisa briesmīgas lietas.
  • Odpowiedz
@wanghoi: ÄRGE OSTA PALMIÕLIGA maiustusi! Valdav osa maiustustest on palmiõliga, mille kaudu raiutakse maha vihmametsi palmipuude istutamiseks. Kogu maailma keskkond hävib ja palju loomi tapetakse ja nende kodud hävivad. Lisaks on palmirasv väga ebatervislik ja kantserogeenne, eriti pärast töötlemist maiustuste tootmiseks.
See kommitootjate kuratlik palmiõli/shea-trend, mille eesmärk on saada rumalate inimeste pealt veelgi rohkem kasu, põhjustab kohutavaid asju.
  • Odpowiedz