Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co sądzicie o polakach, którzy w tematach dotyczących zagranicy nadużywają języka angielskiego? Dzisiaj miałem zajęcia na mojej uczelni na ekonomii i mamy tam zajęcia o bankach centralnych, na których żeby zaliczyć ćwiczenia robimy prezentacje na wybrany temat. Czyli omawiamy po kolei różne państwa. Dzisiaj mieliśmy zajęcia o Niemieckim Banku Federalnym. Grupa, która prezentowała prawdopodobnie przygotowywała się ze źródeł anglojęzycznych. Więc mówili, że elementem struktury Banku jest Executive Board xD. Jakby jeszcze powiedzieli Vorstand to bym to zrozumiał, ale czy tak ciężko powiedzieć "zarząd"??? Potem dodali, że Bank Federalny współpracuje z Federal Financial Supervisory Authority xD Rozumiem, że ciężko jest powiedzieć Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht, ale czy nie dało się powiedzieć po prostu Federalna Agencja/Urząd Nadzoru Finansowego albo chociażby niemiecki KNF??? W końcu nie wytrzymałem, włączyłem mikrofon i powiedziałem: "Kolego, polski to ty umiesz? Weź się gościu zastanów co ty pierd***sz, bo nie jesteśmy w Detroit czy Phoenix, żeby się do siebie po angielsku zwracać." Prowadząca powiedziała mi, żebym staranniej dobierał słownictwo, a nasi Jankesi kontynuowali prezentację. Oczywiście dalej pojawiały się wysrywy w stylu "German Finance Agency" zamiast Finanzagentur czy jakiegoś spolszczenia... Jak sobie pomyślę, że tacy debile będą w przyszłości zarządzać pieniędzmi to mi się niedobrze robi.
#studia #studbaza #angielski #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c21a29ddfc93000ae0bd9f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale jeśli taki bank korzysta na co dzień z angielskich nazw własnych zamiast niemieckich, to chyba lepiej w ten sposób

Nie wszystko się fajnie tłumaczy na polski, a tak wejdziesz na stronę, do biura albo w dokumenty i wiesz kto jest kim i jakie pełni funkcje. Bywa, że ludzie czują swag z posługiwania się obcym językiem, ale to może być serio wygodniejsze.
  • Odpowiedz