Wpis z mikrobloga

Prędzej doczekam budowy domu niż skończonego mieszkania na tip top ( ͡° ͜ʖ ͡°), lepiej na razie nie będzie, a ja bardzo chciałam pochwalić pana stolarza mireczka @MOSKITek ʕʔ

Rok temu szukałam najpierw biurek (a był to moment, że w sklepach wszystko było przetrzebione przez home office), potem jakiegoś szybkiego diy jakby taką dużą przestrzeń biurową na dwie pracujące zdalnie osoby zrobić. Napisałam narzekającego posta na stany magazynowe, a @MOSKITek go skomentował, że może mi zrobić takie dwa blaty :) I choć minął już rok ja nadal jestem zachwycona naszą współpracą, 10/10, polecam pana @MOSKITek bardzo-bardzo. Pomógł, doradził, ekspresowo wysłał, wytłumaczył, zaolejował. Wybrałam dębowe drewno 2x150cm o grubości 2,5 cm i sprawdza się idealnie, po roku nic się nie zapada, odkształca, jest bardzo wygodnie :)
A, no i blaty są na szafkach i kozłach z ikei.

A co do zdjęcia, żeby uprzedzić możliwe czepliwe komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Kable przy kinkietach na razie będą tak straszyć, bo niebieski stracił cierpliwość do mnie i do moich wymysłów na najbliższe pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Głowa barana to kinkiet XD Ma miejsce na żarówki w oczodole, wyszperałam tę perełkę na olx i natychmiastowo jej zapragnęłam, ktoś musiał mieć ułańską fantazję XD
3. Zegar pójdzie w dół, jest za wysoko, ale powieszenie tych rzeczy trwało rok, więc pewnie też poczeka do kolejnego zrywu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Ta przerwa pod Aviationem Kaji jest na trąbkę, ale nie wykoncypowałam jeszcze na czym ją powiesić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
5. Nie mam pomysłu co z tymi kablami zrobić, a doprowadzają mnie do szewskiej pasji, mamy ich ogrom ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mile przyjmę jakieś wskazówki.
6. Na długiej liście rzeczy do kupienia gdzieś tam jest wpisana ścianka ażurowa z lamelek, która będzie przy mojej części biurka oddzielając przestrzeń od przedpokoju, dlatego też z plakacikami nie idę dalej w prawo.

No, to chyba tyle, jeszcze raz dziękuje @MOSKITek za dobrą robotę i życzę wam smacznej kawusi ʕʔ
#stolarstwo #meble #pokazbiurko #polskiedomy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lunaria - Prędzej doczekam budowy domu niż skończonego mieszkania na tip top ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: comment_1640082612Yv3kEb4GcpNFyNYElJbw2Z.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rade0n: kup sobie switcha USB i możesz mieć wtedy jedną klawiaturę i myszkę do obu komputerów. Mam od paru lat taki od ugreen usb3, 2pc, 4usb, po prostu działa.

@lunaria: co do kabli to jak nie idzie ich jakoś sensownie poprowadzić w korytku pod blatem i już muszą gdzieś wisieć to polecam coś takiego, pod nazwą "Organizer Maskownica do Kabli Osłona Przewody 3m" na allegro znalazłem.

@bomba4
11mariom - @Rade0n: kup sobie switcha USB i możesz mieć wtedy jedną klawiaturę i mysz...

źródło: comment_1640098175imfMhA58hxPtkByZdetSxi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zapp12345: no raczej następnym razem będę celowac w 80 ( ͡º ͜ʖ͡º) 60 przy naszej ilości szpejów sobie już nie wyobrażam w ogóle, a nawet właśnie często brakuje tych paru cm.
  • Odpowiedz
@lunaria obczaj sobie na reddicie suba /battlestations i przeszukaj posty po „cable management” - masa tipów. Ogólnie to potrzebujesz pasków velcro i taśmy dwustronnej zeby poprowadzić wszystko pod blatem przy ścianie i po nodze biurka
  • Odpowiedz
Na wysuwanej półce mieszczą się u mnie dwie klawiatury i dwie myszki


@Rade0n: ała, aż mnie nadgarstki bolą od patrzenia na tę wysuwaną półkę. Relikt lat 2000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rade0n: a słyszał Pan o switchu usb żeby podpiąć jeden zestaw urządzeń usb pod dwa kompy? takie magiczne rozwiązanie kosztuje chyba 80zł i oszczędza dużo miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rade0n: aj nie Mireczku akurat ta twoja lampka jest fajniejsza bo raz że wysoka a dwa na wysięgu jest. Stojak zapisany i jak tylko będzie okazja żeby wybrać się po marcusa to i stojak chytne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lunaria: Jak masz taki wzorzysty dywan to schludniej by wyglàdało, gdybyś odcięła ścianę gdzieś do połowy kolorem/lamelą/płytą perforowaną/osb/czymkolwiek (tak trochę nad monitorami) i zamontowała tuż nad tym długą szynę (do zrobienia samemu bez problemu), a na niej poustawiała te obrazki. Trochę przestrzeń by się uporządkowała, a wszystko jest do zrobienia samej bez problemu (w sensie nie jesteś zależna od niebieskiego). Na kinkiet znajdziesz miejscówkę. Chodzi mi o coś jak na
hellyea - @lunaria: Jak masz taki wzorzysty dywan to schludniej by wyglàdało, gdybyś ...

źródło: comment_1640101253KQD1yrJheXToYYrsbWfJ9r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hellyea pani kochana, takie były plany, to że chce lamelami ściankę ażurowa to tylko pozostałości po głównym pomyśle :) dwójka architektów tu na pokładzie, my byśmy chcieli tak jak nam się marzy, ale nie mamy czasu na rodzinę i znajomych, a co dopiero na dodatkowe rzeczy, plakaciki zostały powieszone po roku, więc ścianka może będzie za kolejny rok XD a i kasa szła ciągle na inne, ważniejsze rzeczy, choćby na biblioteczkę
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Magnolia-Fan martwiłam - minął rok i nic się nie dzieje, a mam rękę na pulsie. To stara, dobra robota, bardziej się bałam, bo kicia go pokochała całym sercem i używa go jak drapaka - nic się z nim nie dzieje, zero śladów kota :) dobrze znaleziona perełka, bo kosztował mniej niż pranie go (ale przewóz go był już wielka akcja logistyczną, bo jest ogromny, 4m na 3? 3,5? Strasznie ciężki.)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kopek w 34 metrowej wcześniejszej kawalerce mieliśmy takie samo rozwiązanie, ale o wiele tańsze, z najtańszych biurek z Ikei (chociaz tutaj również nie było jakiś finansowych szaleństw) też dwa obok siebie przy ścianie. Zrobiłeś dwa kroki do tyłu i byłeś na kanapie ( ͡º ͜ʖ͡º). Przy takich monitorach nie potrzebny nam telewizor, bo i tak tv nie oglądamy, jak niebieski grał na switchu to podpinal pod
  • Odpowiedz