Wpis z mikrobloga

Prędzej doczekam budowy domu niż skończonego mieszkania na tip top ( ͡° ͜ʖ ͡°), lepiej na razie nie będzie, a ja bardzo chciałam pochwalić pana stolarza mireczka @MOSKITek ʕʔ

Rok temu szukałam najpierw biurek (a był to moment, że w sklepach wszystko było przetrzebione przez home office), potem jakiegoś szybkiego diy jakby taką dużą przestrzeń biurową na dwie pracujące zdalnie osoby zrobić. Napisałam narzekającego posta na stany magazynowe, a @MOSKITek go skomentował, że może mi zrobić takie dwa blaty :) I choć minął już rok ja nadal jestem zachwycona naszą współpracą, 10/10, polecam pana @MOSKITek bardzo-bardzo. Pomógł, doradził, ekspresowo wysłał, wytłumaczył, zaolejował. Wybrałam dębowe drewno 2x150cm o grubości 2,5 cm i sprawdza się idealnie, po roku nic się nie zapada, odkształca, jest bardzo wygodnie :)
A, no i blaty są na szafkach i kozłach z ikei.

A co do zdjęcia, żeby uprzedzić możliwe czepliwe komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Kable przy kinkietach na razie będą tak straszyć, bo niebieski stracił cierpliwość do mnie i do moich wymysłów na najbliższe pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Głowa barana to kinkiet XD Ma miejsce na żarówki w oczodole, wyszperałam tę perełkę na olx i natychmiastowo jej zapragnęłam, ktoś musiał mieć ułańską fantazję XD
3. Zegar pójdzie w dół, jest za wysoko, ale powieszenie tych rzeczy trwało rok, więc pewnie też poczeka do kolejnego zrywu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Ta przerwa pod Aviationem Kaji jest na trąbkę, ale nie wykoncypowałam jeszcze na czym ją powiesić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
5. Nie mam pomysłu co z tymi kablami zrobić, a doprowadzają mnie do szewskiej pasji, mamy ich ogrom ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mile przyjmę jakieś wskazówki.
6. Na długiej liście rzeczy do kupienia gdzieś tam jest wpisana ścianka ażurowa z lamelek, która będzie przy mojej części biurka oddzielając przestrzeń od przedpokoju, dlatego też z plakacikami nie idę dalej w prawo.

No, to chyba tyle, jeszcze raz dziękuje @MOSKITek za dobrą robotę i życzę wam smacznej kawusi ʕʔ
#stolarstwo #meble #pokazbiurko #polskiedomy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lunaria - Prędzej doczekam budowy domu niż skończonego mieszkania na tip top ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: comment_1640082612Yv3kEb4GcpNFyNYElJbw2Z.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@lunaria cieszę się, że wszystko pasuje :) dla potomnych tylko powiem, że blaty są zabezpieczone woskiem twardym a nie olejem. Olej do mebli użytkowych się nie nadaje.
  • Odpowiedz
@MOSKITek: o :DDDD to dobrze, że jeszcze nic z nimi nie robiłam, a nie chciałam sie do tego przyznawać, bo obiecalam dbać XDDD domyślam się, czemu mój mózg wymyślił, że to był olej i ma być olej, ale najpierw spytam - do kuchni i desek do krojenia olej też się nie nadaje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lunaria olej zabezpiecza drewno ale nie tworzy warstwy na powierzchni. Blaty czy meble lepiej jak mają tą warstwę bo woda tak nie wnika i nie tworzą się plamy.
Deski do krojenia zabezpiecza się olejem bo i tak zniszczysz powłokę :) A blaty drewniane w kuchni to moim zdaniem tylko super lakier. W domu mam porządny laminat a nie drewno. Wyleje się sok, woda czy leżą owoce i mam wywalone czy to
  • Odpowiedz
@MOSKITek: super, bardzo ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, to już znam różnice :) Ostatnio na tapecie był olej i odświeżenie desek do krojenia i tak myślałam o zabezpieczeniu blatów kuchennych w bliskiej mi rodzinie. To im przekażę tę wiedzę (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@lunaria tylko żeby było jasne, jak masz już blaty z olejem to musisz je dalej olejem zabezpieczać. Dobrze mieć olej rozgrzany/ciepły lepiej wnika w drewno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lunaria: wymieńcie kółka w Markusach na kauczukowe. Ja już zniszczyłem podłogę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Na allegro są kółka dedykowane dla krzeseł z IKEA, bo bolce mają trochę inną średnicę niż te standardowe.
  • Odpowiedz
@gardziok blat ma długość 150cm - nigdy bym nie pomyslała, że jest ciasnawo :D ja się mieszę i normalnie i we wszystkich pozycjach krewetki, niebieski ma 190cm i też nic nie mówił o ciasnocie. Jest okej :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lunaria: dywan + fotel to słabe połączenie. Kauczuk raczej niechętnie będzie po nim jeździł, co będzie dość uciążliwe. Podkładka z IKEA też nie załatwia sprawy, bo rysuje jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
@rybak17: myślałam o tym przed, ale okazuje się, że absolutnie mi to nie przeszkadza, nic sie nie gibie, w ogole tego nie czuje. a kocham go za bardzo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lunaria: Podoba mi się, bo sam mam podobnie. Chociaż zrezygnowałem z kozłów, bo chciałem podnieść szafkę i dać blat wyżej z wysuwaną półka na klawiaturę, więc użyłem regulowanych nóg teleskopowych. Nadal muszę zrobić porządek z kablami, ale minął rok i się już do nich przyzwyczaiłem.
  • Odpowiedz
@Rade0n: i co, wygodniej z taką wysuwaną półką? nie masz dyskomfortu myszka wyżej, klawiatura niżej (np. jeśli jednoczesnie pracujesz na tym i na tym), czy raczej idzie się przyzwyczaić? No my to samo z tymi kablami, straszą a jak leżały tak leżą dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz