Wpis z mikrobloga

@Jan_K Obejrzałem pierwszy odcinek The Expanse i mialem wrażenie obcowania z czymś ponadprzeciętnym jeśli chodzi o seriale, jednak muszę sobie zrobić przerwę od tego typu produkcji w sensie od sci fi i fantasy
@giorgioborgio: Polecam, ale jak masz póki co dość, to oczywiście nic na siłę. O ile w Wiedźminie fabuła bywa ciężka do zrozumienia przez poszatkowanie (w 1. sezonie jeszcze chronologiczne) i brak logiki, o tyle w The Expanse jest trochę różnych wątków, z którymi trzeba być na bieżąco. No i serial to hard sci-fi, więc stawia na jakąś spójność jeśli chodzi o czas i dystans, a technologie mają być prawdopodobne. To jak
Obejrzałem pierwszy odcinek The Expanse i mialem wrażenie obcowania z czymś ponadprzeciętnym jeśli chodzi o seriale, jednak muszę sobie zrobić przerwę od tego typu produkcji w sensie od sci fi i fantasy


@giorgioborgio: Expanse bardzo dobry, polecam. Mało kiedy traktuje widza jak idiotę. Dośc sporo jest detali przedstawionych w tym serialu.
The Expanse to hard sf (masz umotywane w nauce większość rzeczy) - zdecydowaniem polecam. Aktualnie książki mam przeczytane wszystko (polecam do kwadratu) i śmiało mogę powiedzieć, że adaptacja jest wyborna.
Ja też "ciężko przeżyłem" ostatni sezon Wiedzmina, z kolei w The Expanse, wszystko się ładnie klei. Absolutnie niczego bym nie zmienił (może tylko losów jednego z pilotów ale to temat na inną dyskusje).
Obejrzałem pierwszy odcinek The Expanse i mialem wrażenie obcowania z czymś ponadprzeciętnym jeśli chodzi o seriale, jednak muszę sobie zrobić przerwę od tego typu produkcji w sensie od sci fi i fantasy


@giorgioborgio: The Expanse się rozkręca od czwartego odcinka, jeśli już pierwszy Ci się spodobał to następne spodobają Ci się tym bardziej.
To była prawdziwa tortura, lecz dotrwałem. Daję sobie złoty medal #wiedzmin oraz #koloczasu #wheeloftime skutecznie wyleczyły mnie z fantasy.


@giorgioborgio: czekaj, poplakales się o gówniane populistyczne seriale netfliksa i kogos odpowiedzialnego za WoT

A teraz cie korci aby zaczac najpopularniejsza soap opere scifi ostatnich lat czyli Expanse? I za miesiac napiszesz ze wyleczyles sie ze scifi? XD

Jak chcesz powazne scifi czy fantasy to siegaj po ksiązki xd