Wpis z mikrobloga

Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG żeby wcześniej przełączała się na gaz? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od kiedy przyszły te pierwsze przymrozki nie nadążam tankować benzyny. Bez jaj, nie godziłem się na to decydując się na instalacje błękitnego paliwa. Tylko w tym miesiącu dolewałem odpowiednio za 25 i 30 zlotych, kiedy w lato taka dolewka za 5 dych wystarczala mi na 3 miesiace jazdy. ()

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #lpg #diy
Pobierz daeun - Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG...
źródło: comment_16400283130usvowlrVzq46AgCzVgQMF.jpg
  • 57
@daeun: i serio nikt nie napisał "normalnego" rozwiązania problemu? ;d Kup na allegro grzałki do płynu chłodzącego i wstaw je przed parownik, auto powinno się po chwili przełączyć na gaz + sam silnik nagrzeje się ze 3x szybciej.
Myślałem o czymś takim do hybrydy, przy dużych mrozach silnik się prawie nie wyłącza bo priorytetem jest temperatura wnętrza więc chodzi żeby wytwarzać ciepło żeby nagrzać tyłki w aucie... jak są plusowe temp.
@daeun: sterownik powinien mieć nawet opcje awaryjnego odpalenia na gazie jak przytrzymasz guzik przed zapaleniem :) jeśli nie zadziala to można zmienić programem. w seju już nie tankuje benzyny bo ma nieszczelny bak i jade na samym gazie tak już 6 rok. Owszem- zużywa sie membrana w parowniku.
@daeun serio te 30 zł za benzynę na miesiąc w sezonie zimowym to dużo? Wolisz sobie #!$%@?ć wtryskiwacze i parownik i zapłacić 700 za naprawę instalacji?

Ktoś po coś wymyślił przełączanie na gaz po osiągnięciu odpowiedniej temperatry reduktora. Zastanów się po co.

wtryskiwaczy się tak nie zajedzie, po prostu reduktor zamarznie i w najgorszym wypadku rozwali się membrana. Za membranę do tomasetto płaciłem 52zl w intercarsie, do zrobienia w ~godzinke bo to
@daeun: u mnie to samo było ostatnio, wymieniłem termostat za 144 pln i przełącza się na lpg po 2-3 km przy minusowych temp. Tylko uważaj, bo mi tu wieszczyli UPG bo auto za wolno przełączało się z pb na lpg xD
@Arctic_Slav nieprawda, nie śmieje się nigdy z komentujących moje wpisy, mało tego, każdy z nich zawsze dostaje odemnie plusa. ( ͡º ͜ʖ͡º) może jest to lekki bajcik, ale zobacz ile można się z tego dowiedzieć. XD
@dumpmuzgu: gazownicy zwykle ustawiają 45-50 ze względu na własne bezpieczeństwo (za paliwo nie płacą, za naprawy parownika owszem), ludzie ogarnięci często ustawiają sobie niżej, chociaż za nisko to broń obosieczna, bo samochód będzie szarpał i przygasał jak parownik będzie za zimny. No i trzeba pamiętać że to nie jest temperatura płynu chłodzącego tylko obudowy parownika, więc często jest kilka stopni "opóźnienia" między tym co na wskaźniku a tym co dostaje komputer