Wpis z mikrobloga

Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG żeby wcześniej przełączała się na gaz? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od kiedy przyszły te pierwsze przymrozki nie nadążam tankować benzyny. Bez jaj, nie godziłem się na to decydując się na instalacje błękitnego paliwa. Tylko w tym miesiącu dolewałem odpowiednio za 25 i 30 zlotych, kiedy w lato taka dolewka za 5 dych wystarczala mi na 3 miesiace jazdy. ()

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #lpg #diy
daeun - Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG...

źródło: comment_16400283130usvowlrVzq46AgCzVgQMF.jpg

Pobierz
  • 57
@daeun: jak to nie b8 i chcesz to ogarnąc samemu to kupujesz interfejs do twojego sterownika lpg na allegro (kosztuje 30-100zł), pobierasz oprogramowanie i zmieniasz temperature przełączenia na gaz. Najlepiej ~30stopni żeby sobie wtrysków nie załatwić.
Druga opcja to pojechac do gazownika i ci to ogarnie, jeśli teraz jest faktycznie za wysoki próg temperatury.
@Cancer84 próbowałem nawet ostatnio różnych styli ruszania, dlugie grzanie albo jazda od razu, efekt raczej ten sam. Przełączało na gaz w tym samym miejscu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@daeun: miałem ten sam problem. Przyczyną był niezamykający się termostat, dlatego bardzo wolno się nagrzewał. A temperaturę na niższą jak 30oC (u mnie na takiej przełącza) zmienić można ale nie polecają tego bo będzie ci silnik gasł na zimnym a z czasem zużyjesz szybko instalację. Lepiej sprawdź ten termostat (jak jest zamknięty to silnik na zimno grzeje borygo nie puszczając go na chłodnice).