Wpis z mikrobloga

#drony chciałbym pouprawiac trochę droniarstwa, a nigdy tego wcześniej nie robiłem. W budżecie zmieści się Mavic 2 Pro, ale zastanawiam się czy w moim przypadku to nie przesada. Głównie do filmów/zdjęć z wakacji, rekreacyjnego latania po okolicy, trochę nagrań z treningów/meczów piłkarskich.
  • 12
@smieszke: M2P to dobry, ale już stary dron, w dodatku ciężki, bo ważący ponad 900g. Znacznie lepszym wyborem dziś jest Air 2S. Do rekreacji nie wiem czy nie lepszy będzie nawet Mini 2 ze względu na wagę poniżej 250g. Natomiast w kwietniu ma wyjść Mini 3, więc zakup teraz Mini 2 dziś może nie być do końca rozsądny.
@smieszke: czym droższy dron tym lepsza jakość ale jak wspomniał @BShKF jest on już trochę stary. Air2s będzie dobrym rozwiązaniem. Mini 2 ma średnią jakość zdjęć moim zdaniem. Miałem, latałem i gdyby nie jego waga to wolałbym np. Air2s. Jeden plus miniacza, że bez uprawnień polatasz wszędzie tam gdzie wolno latać.
@vaio: A pomijam, ze rozwalić dji to już trzeba być kompletnym 2headem, a jeśli chce latać dużym dronem nad zbiorowiskami ludzi to i tak musi zrobić odpowiednie uprawnienia, więc nauczy się latać zanim rozbije
@BShKF: nie odświeżyłeś strony, bo się poprawiłem i masz racje, nie dopisałem ile dodatkowo za wymianę drona - i myślałem, ze to na 2 lata jest, mhmm. Ale tak realnie, po roku to już nauczy porządnie się latać


I tak mirek wyżej pisze, jeśli tylko rekreacyjnie i to kręcenie meczy piłkarskich też bardziej hobbystycznie, to brałbym mini 2/mini 3