Wpis z mikrobloga

Kochani mircy z #grybezpradu #gryplanszowe!
Jakie polecicie gry dla początkujących w planszówkach dla 2-4 graczy, bez jakichś podtekstów erotycznych, może być fantasy, czas ok. 30-120 miunt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak mniej więcej do 100zł, jeśli się da

Dziękuję z góry za polecenia
  • 36
@iamerror: Polecę coś droższego : D Runebound 3 edycja, w sam raz na 2-4 graczy, fantasy, w 4 godziny idzie się uwinąć z prostszymi scenariuszami.
Minus - cena i dostępność. Ale gdyby była w normalnej cenie dostępna (okolice 175 złotych), to gorąco bym polecał. Z tańszych to nie wiem, może Terraformacja Marsa? Okolice 100-120 złotych, ale nie podchodzi raczej pod fantasy.
@CKNorek: Może być fantasy, ale nie musi. Wiem, że nie wszystkich ciągnie do tego typu gier, więc zaznaczyłem, iż cokolwiek dobre, a i rzeczone fantasy się nada. Dzięki!
@masterix: Polecasz jakąś konkretną mapę?
@venomik: spokojnie, nie spinaj się tak, przecież napisałem, że jest droższa i jest problem z dostępnością, natomiast spełnia warunek co do liczby graczy, gatunku i gatunku. Ja wolałbym dorzucić stówkę i kupić coś takiego, no ale teraz gra jest i tak dostępna tylko w drugim obiegu.

@iamerror: Unmatched faktycznie może być niezłe, nawet w budżecie w miarę się mieści. A gdybyście mieli częściej grać na więcej osób, to można rozważyć
@iamerror:
Wsiąść do pociągu będzie spoko. Podobnie Carcassonne powinno się nadac. Dwie spośród chyba najczęściej polecanych gier do wprowadzania ludzi w planszówki.
Jeśli rozważasz gry logiczne to Splendor, Azul i Sagrada się do tego nadają.
Tak naprawdę spory problem tutaj jest z wymaganą ilością osób. Mało gier dobrze się skaluje na dwie i na cztery osoby. Przykładowo wspomniane wyżej Unmatched, przy całej mojej miłości do tej gry, skaluje się słabo. Jeden
@iamerror: tylko moim zdaniem na 2 osoby chodzą słabiutko. Można sobie pograć na początku, żeby opanować zasady i zapoznać się z mechaniką i kartami, ale dla mnie ta gra rozwija skrzydła dopiero przy minimum 4 graczach.
@CKNorek: Potwory ostatnio puściłem w MatHandlu, bo nikogo z moich znajomych nie zachwyciły, a próbowałem w różnych towarzystwach. No i na dwóch graczy tytuł nie ma moim zdaniem sensu.

Popieram "Sagradę", świetnym tytułem dla początkujących jest też "Wyprawa do Eldorado" - bardzo proste zasady, ale nawet doświadczonych graczy wciąga.